YKS TERCİH sonuçları ne zaman açıklanacak, hangi gün 2022?

YKS tercihlerinin bitmesine kısa bir süre kaldı. Üniversite sınavına giren adaylar tercih yapma ekranı ve YKS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak ediyorlar. YKS tercihlerinin tamamlanmasından sonra sonuçların açıklanması beklenecek. Peki YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2022? YKS tercihleri nasıl yapılır?

YKS TERCİH sonuçları ne zaman açıklanacak, hangi gün 2022?
05 Ağustos 2022 - 22:13

YKS tercih sonuçları tercihlerini yapanlar adaylar tarafından heyecanla bekleniyor. YKS tercihleri için son saatlere girildi. 5 Ağustos tarihinde bitecek olan YKS tercihlerin nasıl yapılacağı ile ilgili detaylar araştırılıyor. Peki YKS tercihleri nasıl ve nereden yapılır? YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR? 

YKS tercihleri 5 Ağustos saat 23.59'a kadar devam edecek. YKS tercihleri, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacak.

 

YKS TERCİH YAPMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

YKS tercih sürecinin tamamlanmasına sayılı saatler kaldı. Üniversite kayıtları 22 Ağustos tarihinde başlayacak. YKS tercih sonuçlarının 22 Ağustos tarihinden önce açıklanması bekleniyor. YKS tercih sonuçlarının açıklanacağı tam tarih belli olduğu zaman habere eklenecek. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum