2022'nin ilk yarısında en çok satılan kitaplar belli oldu

E-ticaret markası Hepsiburada, platformu üzerinden bu yılın ilk yarısında en çok satılan kitapları ve kategorilerini paylaştı. Buna göre yılın ilk altı ayında 210 binin üzerinde farklı kitap ilgi gördü. En çok tercih edilen kitaplar sırasıyla çocuk, edebiyat, eğitim, kişisel gelişim, araştırma-inceleme alanlarında oldu.

2022'nin ilk yarısında en çok satılan kitaplar belli oldu
16 Temmuz 2022 - 15:34

Yılın ilk yarısında en çok tercih edilen kitaplarda ilk sırayı Uzman Psikolog Esra Ezmeci’nin “İz Bıraktığın Kadar Varsın” kitabı aldı. Onu sırasıyla, Angela Mcalister’in çocuk kitabı, “Cesur Fırfır – İlk Okuma Kitaplarım”, Sabahattin Ali’nin vazgeçilmeyen klasik eseri “Kürk Mantolu Madonna”, Aleksandra Mizielińska ve Daniel Mizieliński’nin “Atlas” kitabı, Matt Haig’in “Gece Yarısı Kütüphanesi” Psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu’nun “Var Mısın? Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler”i, Zülfü Livaneli’nin Balıkçı ve Oğlu” ve Sandra Lebrun ve Loic Audrain’in, “Büyük Sorular Kitabım” takip etti. Listede son sırada ise yine bir klasik olan George Orwell’in “Hayvan Çiftliği” yer alıyor.

 EN ÇOK ÇOCUKLAR KİTAP OKUDU

 En çok satılan kitap kategorilerinin bir numarasında çocuk kitapları var. En fazla okunan eser, Angela Mcalister’ın ‘Cesur Fırfır  - İlk Okuma Kitaplarım’ oldu. En çok online sipariş verilen çocuk kitaplarında ikinci sırayı ise, Sandra Lebrun ve Loic Audrain imzalarını taşıyan ‘Büyük Sorular Kitabım (Ciltli)’ aldı. Aleksandra Mizielińska Daniel Mizieliński’nin kıtalar arasında renkli bir yolculuğa çıkardığı “Atlas”,  Hepsiburada platformu üzerinden en fazla alınan üçüncü çocuk kitabı oldu.

 MATT HAİG, EDEBİYAT KATEGORİSİNDE EN FAZLA SİPARİŞ EDİLEN İSİM OLDU

 En çok satan kitaplarda edebiyat alanında bilim kurgu yazarı Matt Haig’in “Gece Yarısı Kütüphanesi”, Hepsiburada üzerinden edebiyat alanında en çok satan kitap oldu. Zülfü Livaneli’nin “Balıkçı ve Oğlu” ikinci sırayı alırken listesinin üçüncüsü ise İhsan Oktay Anar’ın “Tiamat”ı oldu.

 2022 YILININ ILK 6 AYINDA EN ÇOK SATAN YAYINEVLERİ

 Çocuk kitaplarında sırasıyla İş Bankası Kültür Yayınları, Doğan Egmont Yayıncılık, Sincap Çocuk Kitapları, Yapı Kredi Yayınları ve İndigo Kitap oldu.

 Edebiyat kitaplarında sırasıyla İş Bankası Kültür Yayınları, Destek Yayınları, Yapı Kredi Yayınları, Can Yayınları ve Doğan Kitap oldu.

Eğitim kitaplarında sırasıyla Benim Hocam Yayınları, Pegem Akademi Yayıncılık, Tonguç Akademi, Yediiklim Yayınları ve Hız Yayınları oldu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum