Umut Köse

Umut Köse

Umutla
[email protected]

Reklamda değil sahada oynayan oyuncular istiyoruz

17 Haziran 2021 - 15:46

A Milli Takım'ımız Avrupa Şampiyonası ikinci grup maçında Galler'e mağlup oldu. İtalya maçında olduğu gibi İtalya karşılaşmasında da iyi bir futbol sahaya koyamayan Milli takımımızda Şenol Güneş'in çıkardığı kadro, taktiği ve sahada oynayan futbolcuların isteksizliği şüphesiz mağlubiyeti getiren etkiler arasında yer aldı.

İtalya maçında geride oynayan takımımız, Galler maçında ise orta sahada verdiği boşluklar ile mücadeleye damgasını vurdu. Özellikle orta sahada Ozan - Okay ikilisinin dikiş tutturamaması, kanatta ise Kenan Karaman tercihi mağlubiyette ilk akıla gelen isimler oldu.

Reklamda değil sahada oynayan oyuncular istiyoruz.

Oyuncuların kötü performanslarının dışında Şenol Güneş'in oynattığı futbol ise Avrupa Şampiyonası'na damga vurdu. Galler karşılaşmasında sahada taktik adına bir şey göremediğimiz Milli takımımızda Şenol Güneş değişikliklerde çok geç kaldı.

Şenol Güneş'in en önemli hatalarından birisi ise İtalya karşılaşmasında kendi kalesine gol atan Merih Demiral yerine bu maçta Kaan Ayhan'a şans vermesiydi. 

Milyonlarca Türk insanının büyük heyecanlarla beklediği Avrupa Şampiyonası'nda, futbol adına bir şey göremediğimiz Milli takımımız ilerleyen karşılaşmalarda nasıl sonuçlar alacak hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR

  • 1 Yorum