“Vatandaşlar Belediyelerin Belirlediği Noktalarda Kurban İbadetini Gerçekleştirmeli” -Video Haber-

“Vatandaşlar Belediyelerin Belirlediği Noktalarda Kurban İbadetini Gerçekleştirmeli” -Video Haber-

KAYSERİ (MHA) – Kocasinan Belediyesi, vatandaşların daha sağlıklı ve daha huzurlu bir ortamda kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için her alanda çalışmalarını tamamladı. Büyük bir titizlikle çalışmaları yerinde inceleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, pandemi nedeni ile tüm önlemleri en ince ayrıntısına kadar en üst seviyede aldıklarını söyledi.

Hazırlıkların tamamlandığı Erciyesevler Mahallesi’ndeki kapalı pazar yerini ziyaret eden Başkan Çolakbayrakdar, çalışmaları yerinde inceledi. Özellikle sosyal mesafe, maske ve temizliğin önemli olduğunu hatırlatan Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşların daha sağlıklı ve daha huzurlu bir ortamda kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için hummalı bir şekilde çalıştıklarını vurguladı. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, TRT Haber mikrofonlarına, vatandaşların belediyelerin belirlediği noktalarda kurban ibadetini gerçekleştirmesi gerektiğini kaydetti. Başkan Çolakbayrakdar konuşmasına şöyle devam etti:

“Kocasinan Belediyesi olarak Kurban Bayramına hazırız. Vatandaşlarımızın kurban ibadetlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi için, gerek kesim yerlerinde, gerek mobil kesim ünitemizde vatandaşlarımızın hizmetine hazır vaziyetteyiz. Şu anda son kontrolleri yapıyoruz. Arkamda görmüş olduğunuz yerde bir kurban kesim noktamız var. Toplamda 11 yerde kurban ibadetinin gerçekleştirilmesine müsaade ettik. Hem fiziki hem de hijyen temizliğini yerine getirerek, vatandaşlarımızın kurbanlarını rahat kesebilmeleri için hazır hale getirdik. Sadece fiziki mekanları hazırlamak ile kalmıyoruz. Vatandaşlarımızın o gün için hem sosyal mesafeye riayet etme hem de burada kalabalık oluşmaması için şimdiden tedbirlerimizi almış durumdayız. Vatandaşlarımız burada kesim yapabilmek için önceden randevu alıyorlar. Hangi kesim noktasına kesim yapacakları ile ilgili isimlerine alınmış randevular burada kesim için hazırlanarak yazılacak. Vatandaşlarımız o gün geldiğinde her şeyi burada hazır bulacak. Onun dışında maskeleri ile el dezenfektanları ile buraya gelen hemşerilerimizin sağlığını koruma noktasında da her türlü tedbiri almış durumdayız. Sağlık içerisinde bir kurban bayramının geçmesini diliyorum. Kocasinan Belediyesi olarak Oymaağaç bölgesinde hazırlamış olduğumuz mobil kesimhanemiz var. 3 farklı büyükbaş kesimi ve 2 farklı küçükbaş kesiminin yapılabileceği mobil kesimhanemizde de uzman kasaplar tarafından orada da kesim hizmeti verilecek. Çoğu belediye buna benzer kesim yerleri belirlemiştir. Mümkün olduğunca belediyelerin hazırlamış olduğu yerlerden kurban ibadetlerini yerine getirme noktasında hassas olmalıyız. Çünkü buralar ekiplerimiz tarafından hızlıca temizlenecektir. Çevreye atık bırakılmaması için, oluşacak atıkların da Kocasinan Belediyesi tarafından bertaraf edilmesi açısından bu önemli. Lütfen belediyeler tarafından belirlenen yerlerde kurbanlarınızı kesin diyorum. Bunun dışında da sosyal mesafeye ve kalabalık oluşturmamaya da şimdiden göstermiş olduğunuz hassasiyetten dolayı da şimdiden teşekkür ediyorum. Herkese sağlıklı, mutlu ve huzur içinde bayram diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM