Pınarbaşı’ndaki Kuraklık Çiftçileri Etkiledi

Pınarbaşı’ndaki Kuraklık Çiftçileri Etkiledi

KAYSERİ( MHA)- Pınarbaşı ziraat odası başkanı Mesut Mucuk, bu yıl Pınarbaşı ilçesinde kuraklık yaşandığını hükumet yetkililerinden ve milletvekillerimizden Pınarbaşı ile çiftçilerine yardım etmelerini istedi.

Ziraat odası başkanı Mesut Mucuk, 2019 yılı tarımsal faaliyetleri değerlendirdi. Mucuk;  2020 yılının inşallah çiftçilerimiz için bol ve kazançlı olmasını diliyorum. 2019 yılı tarımsal faaliyetleri maalesef kurak gitmesinden hava ve iklim şartlarından ilçemizde üretilen buğday, arpa, kimyon üretiminde rekolte düşüklüğü oldu. Çiftçilerimiz rekolte düşüklüğü olunca tabi ki çiftçilerimiz Ziraat bankasına, Tarım kredi kooperatifine borçlarını neticede ödeyemediler. Bununla ilgili bakanlığımız olsun, Milletvekillerimiz olsun, Tarım Bakanlığındaki yetkililer ile görüştük şuana kadar bir sonuç alamadık. Pınarbaşı çiftçileri bu sene için söylüyorum gerçekten mağdur durumda. Bizler buradan bakanlığımıza çiftlilerin sesi olmak istiyoruz.

ÇİFTÇİLERİMİZ ERTELEME BEKLİYOR

Pınarbaşı Ziraat Odası Başkanı Mesut Mucuk, çiftçilerimiz erteleme bekliyor. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifinde çiftçilerimizin borçları ertelenmediği takdirde çiftçimizin yüzde sekseni yüzde doksanı icralık durumda olacak.

İnanıyorum ki çiftçilerimizin sorunlarını ve bu yıl ki mağduriyetleri giderilecektir diye düşünüyorum dedi.

Haber – Kamera :Necmettin ÇUHADAROĞLU

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Pınarbaşı Han köyü muhtarı benim köyü de aynı sorunlar var tarımla ilgili borçlardan biraz nefes almak için tarım bakanimizdan iyi haber bekliyoruz inşallah

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM