Özel Haber - Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun'dan Açıklama

Kayseri Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kayseri ziyareti sonrası açıklamalarda bulundu.

Özel Haber - Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun'dan Açıklama
29 Temmuz 2022 - 12:59
Sayın Cumhurbaşkanımızın Kayseri'ye geldiğini biliyorduk zaten, ona göre hazırlığımızı yaptık diyen Altun, "Özellikle köylerde 46 mahalle var İlçe Başkanlığı ile hepsini koordine ederek bu arkadaşlarımızın Kayseri'ye ulaşmasını sağlamak için ortak hareket ettik. Cumhurbaşkanımızı duyan herkes gönülden gelmek ve görmek istiyor . Cumhurbaşkanımız çok güzel müjdelerle bizi de mutlu etti.Özellikle hızlı tren konusunda çok büyük bir ivme kazandı.4 yıl sonra Ankara'ya hızlı trenle gideceğiz inşallah" dedi.

Bünyan'da Yatırımlarımız Devam Ediyor
Başkan Altun çöp transfer ünitesinin 1 ay içerisinde faaliyete gireceğini söyleyerek 
"Ayağımın tozuyla geldim. Özellikle çöp transfer ünitesi bitmek üzere. 1 ay içerisinde artık Kayseri, Bünyan'ın göbeğindeki o çöp yığınlarını  görmeyeceğiz.
Çöp transfer ünitemiz faaliyete girmiş olacak" ifadelerini kullandı.

Kapalı Pazar Yeri'nin İhalesi Yapılmış 
Bünyan'da kurulacak kapalı pazar yerinin mutluluğunu yaşayan Altun müjdeyi verdi.
"7 Temmuzda yer teslimini yaptık. Ben de sahayı gezdim, çok hoşuma gitti. Müteahhite tanınan yaklaşık  120 iş günü var. Bu 120 iş gününden daha önce bitirileceğinin müjdesini aldım. İnşallah Bünyan'ın kapalı bir pazar yerine ulaşmasını sağlamış olacağız. 
Havalar yeni soğumaya başladığında da bunu burda vatandaşlarımız kullanmaya başlayacak. Halkımız, pazarcı esnafımız, şimdiden hayırlı olsun.
Çalışmayı görünce çok mutlu oldum çok enerji doldum burda büyükşehirimize ayrıca teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.Bünyan Belediye Başkanı "Kadın Kooperatifi Kuruyoruz"

Bünyan Belediye Başkanı Altun kadın girişimcilere destek verdiğini ifade ederek şunları kaydetti: "daha önce kurulmuş bir KAÇEM vardı şimdi onun ürünleri özellikle meyve üzerine bir de reçel olsun, erişte, unlu mamuller olsun, orda çok güzel bir üretim tesisi var. Onu nasıl satabiliriz nasıl pazarlayabiliriz. Kaymakam beyle orayı ziyaret ettik çok da hoşumuza gitti.Bünyan'da büyük bir cezaevi var biliyorsunuz. İnşallah cezaevinden başlayarak, özellikle Kayseri genelinde de stantlar kurarak bu ürünleri pazarlama yoluna gideceğiz.
kadınlarımızı da kutluyorum. Gerçekten 11-12 tane hanımefendi orda el işçiliği yaparak çok değerli, özellikle organik ürünler üretmeleri, hiçbir kimyasal maddenin olmadığı bu ürünlerin pazarlanması da Bünyanımız adına gurur verici."

YORUMLAR

  • 0 Yorum