Mesut HEKİMHAN
Mesut HEKİMHAN
info@metropolhaber.com
ÖĞRETMENİM SİZ KÖR MÜSÜNÜZ?
 • 0
 • 214
 • 03 Aralık 2019 Salı
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
 • +
 • -

Bugün yemek davetleri, örnek gösterilmeler, baston ve tekerlekli sandalyeler dağıtmalar, makyajlı sözlerle bol bol iltifat göreceğimiz gündür bizim.
“Hepimiz bir engelli adayıyız.”, “Sen cennette baş köşede oturacaksın.”, “Sizler bizim için çok önemlisiniz.” Benzeri cümleler gırla gidecek bugünlerde. Makam sahipleri medyaya çıkarak engellilere yönelik farkındalık mesajları yayınlayacaklar. Her makam sahibi kendi engellisini örnek gösterip yere göğe sığdıramayacak. ;Engelli öğrenciler başarılarıyla (diğer)lerine örnek gösterilirken çalışan engelliler ise nasıl meslek sahibi oldukları ile alakalı hikayelerde baş rol oynayacaklar.
Mesajlarını samimiyetle verenlere selam olsun. Hayatı engelliler için kolaylaştırmak adına taşın altına elini koymaktan çekinmezler ve gerekirse her ortamda gerçeği sesli olarak dile getirir onlar. Ya samimiyetsiz reklamcılara ne demeli… ;Bir öğretmenler gününde beni hatırlayan haberci abimiz yayın için il müdüründen izin alıyor. İl müdürü İbrahi C. “Bu kardeşimi ben de göreceğim” diyerek birlikte geliyor. Eee, okul hazırlık yapıyor ve engelli öğretmenimiz il müdüründen iltifatlarla birlikte bir demet yürek dolusu sevgi alıyor. Hatırlanmanın da üstünde büyük mutluluk veren bir duygu bu. Peki ya sonra? Okul müdürü “Mesut bey, çiçeği biz almıştık. Parasını ödersen iyi olur.” Diyorlar ve ben de parasını ödüyorum… !!!
Üstlerimin haberi olmadığından eminim. Zaten en büyük engelimiz de bu değil mi? Üstlerimize ulaşamıyoruz, ulaşsak ta ciddiye alınmıyoruz.
Yeni tanıştığım bir sınıfta öğrencilerimden birisi:
“Öğretmenim, siz kör müsünüz?”
Diye soruyor. “Evet” deyip sohbeti devam ettirince öğrencim diyor ki:
“Öyleyse ne zaman isterseniz sınıfa gelip giderken size yardım edebilirim.”
Bu bakış açısını kendi vicdanından aldığı eğitimle söylüyor, karşılıksız, menfaatsiz, sevgi dolu…
Herkesin bildiği gerçekleri saklamadan, devletin sunduğu hizmetleri kısıtlamadan, başarılı engellileri kıskanmadan, kendini ve makamını dev aynasında görmeden ve en önemlisi hepimizin bir engelli adayı değil de ölümde ortask olduğumuzu unutmadan… Gelin…
irlikte çalışmaya da hazırız. Eğer gönülden konuşuyorsanız ve samimiyseniz hadi gelin birlikte yaşadığımızı bize de hissettirin.
Engellerin ve engelleyenlerin ortadan kalktığı bir gelecek dileğiyle…

Mesut Hekimhan

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • YENİ
 • YORUM