Müge Anlı'da Şen kardeşler cinayetinde flaş gelişme!

Müge Anlı'da araştırılan Şen kardeşler cinayetiyle ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Hatay'da yaşadıkları evlerinde saldırıya uğrayan 80 yaşındaki Hüseyin Şen ve 83 yaşındaki Mehmet Şen, 8 Ekim 2020'de hayatını kaybetti. Şüpheler kardeşlerin bakıcısı Emel Cengiz üzerinde toplanırken bulunan telefon sinyalleriyle gerçek ortaya çıktı. Korkunç cinayetten 15 ay sonra biri akrabaları olmak üzere iki isim gözaltına alındı..

Müge Anlı'da Şen kardeşler cinayetinde flaş gelişme!
14 Ocak 2022 - 11:54
Müge Anlı'da araştırılan Şen kardeşlerin ölümüyle ilgili çok önemli gelişme yaşandı. Korkunç cinayetten 15 ay sonra beklenen itiraf geldi.

Yaşadıkları evde saldırıya uğrayan 80 yaşındaki Hüseyin Şen ve 83 yaşındaki Mehmet Şen kardeşler, 8 Ekim 2020'de hayatını kaybetti. Kardeşlerle birlikte yaşayan bakıcıları Emel Cengiz baş şüpheli haline gelirken evden çalınan telefonların nerede olduğu uzun süre bulunamadı.Olaydan 6 ay sonra telefonların wifi ile sinyal verdiği ortaya çıktı.

AKRABASI ÇIKTI

JASAT evden çalınan 3 telefonun satıldığını tespit etti ve bir şüpheli ailenin uzaktan akrabası çıktı. Telefonları satan ve aracı olan kişiler gözaltına alındı.
 

15 AY SONRA İTİRAF

Müge Anlı canlı yayında bir kişinin durumu itiraf ettiğini ancak olayı cinayet olarak bilmediğini söylediğini, "3 kişi gittik o eve, telleri kesip girdik, ben gözcüydüm arkadaşlar ise 'sadece kafalarına vurduk' dedi evden çıktıktan sonra" sözleri ile açıkladı

 

ŞEN KARDEŞLER CİNAYETİNDE YAŞANANLAR

80 yaşındaki Hüseyin Şen ile 83 yaşındaki Mehmet Şen, yaşadıkları evde hunharca katledildi. Kardeşlerin yakınları ise cinayeti evin bakıcısı Emel Cengiz'in işlediğini iddia etti.

BAKICI CİNAYET EVİNDE TEK TEK ANLATTI

Cinayetin sır ismi olan bakıcı Emel Cengiz, bir yıl sonra vahşetin yaşandığı eve gitti.


O gece balkonda uyuduğunu belirten bakıcı "Uyuduğumda bu kapı kilitliydi. Gece kalktığımda ise açıktı. Tuvalete girmek için eve girdiğimde saldırıyı fark ettim. Bütün kapılar açıktı" dedi.

Ailenin yakınları ise "Yalan söylüyor. Her ifadesi farklı" diye sitem etti.Bakıcı Emel Cengiz, vahşetin yaşandığı odaya girdiğinde gözyaşlarını tutamadı. Cengiz, şu açıklamaları yaptı:
"İçeri bir girdim ne göreyim. Mehmet Abi ve Hüseyin abi oradaydı. Yan yatmışlardı.Görünce bağırdım çağırdım. Onları öyle görünce şok oldum..." 

 
 

 

MEHMET ŞEN'İN İFADE GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Uğradığı saldırı sonrası hastaneye kaldırılan Mehmet Şen'le olaydan sonra yapılan görüşmenin görüntüleri ortaya çıktı. Saldırganın kim olduğunu öğrenmek için çeşitli sorular soran yetkililer, Emel Hanım'ın olayla bir ilgisinin olup olmadığını öğrenmeye çalıştı.

Konuşamayacak durumda olan ve soruları göz hareketleriyle cevaplayan Mehmet Şen'e 'Abinizle mi kavga ettiniz?' diye sorulunca gözü ile bunu onayladı. 'Emel ile ilişkiye girdiğinizi gördü diye mi kavga ettiniz?' deyince Mehmet Bey bunu da onayladı.
'Hüseyin Bey size ne ile vurdu, bakıcı Emel yanınızda mıydı?' denilince Mehmet Bey gözlerini kırptı, 'Emel size vurdu mu?' denilince Mehmet Bey onaylamadı.
 
'Hüseyin Bey ile birbirinize mi saldırdınız, Emel ile birlikte olduğunuzu görünce mi kavga ettiniz' denilince Mehmet Bey yine gözleri ile onayladı. Ancak sorgu yapıldığı sırada bilinci tam olarak yerinde olmayan Mehmet Şen'in ifadesi güvenilir bulunmadı.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum