Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Komutanlar Gazilerimizle Birlikte Fidan Dikti

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Komutanlar Gazilerimizle Birlikte Fidan Dikti

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Millî Savunma Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu ile Bilkent’te yapımı devam eden Gazi Konuk Evi inşaatında incelemelerde bulundu.

Tesise ilişkin bilgi alan, inşaatta incelemelerde bulunan Bakan Akar ve Komutanlar daha sonra tesis içindeki fidan dikim alanına geçti. Burada Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi, gazilerimizle birlikte, sınır ötesi harekâtlarda şehit düşen kahramanların anısına fidan dikti.

Gazilerimizle sohbet eden Bakan Akar, onların kahramanlıklarının tüm millet tarafından şükran ve minnetle yad edildiğini söyledi. Gazilerimizin fedakarlıklarının hiçbir zaman unutulmayacağını dile getiren Bakan Akar, “Bu toprakların vatan olmasında sizlerin büyük katkısı var” diye konuştu.

Şehit ve gazileri ulu bir ağacın kökleri olarak nitelendiren Bakan Akar, “Bizleri bu mukaddes toprağa ebediyen bağlayan ulu köklerimiz. Vatanı, milleti, ezanı ve bayrağı için canını, kanını feda eden şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanlıkları milletimizin hafızasında, gönlünde daima yaşayacaktır. Onlar bizlerin ilham kaynağıdır” dedi.

GAZİLERİMİZ İÇİN DÜNYA STANDARTLARINDA TESİS 

Gazi Konuk Evi inşaatının mayıs ayında tamamlanması planlanıyor.

754 bin metrekarelik alanda yapımı devam eden 3 katlı konuk evi binasında, 199 yatak kapasitesi bulunuyor.

Konuk evi ile okçuluktan, yürüyüş ve bisiklet yollarına kadar birçok imkanın da gazilere sunulması planlanıyor. Bu kapsamda 11 atış poligonu, bin 500 metrekarelik gölet ve 54 hobi bahçesinin gazilerin hizmetine sunulması için gün sayılıyor. 450 metre karelik alanda yapımı devam eden caminin yanı sıra kamelyaların, kafeteryaların, yürüyüş ve bisiklet yollarının da yer alacağı tesise toplam 61 bin bitki dikilmesi planlanıyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2020-11-24 06:58:00
2020-10-02 10:22:05
Mehmet Öztürk: Maşallah Başkanıma
2020-09-30 15:37:32