Mahkum dizisinin final bölümünde neler olacak?

Mahkum dizisinin final bölümünde neler olacak?
13 Ocak 2022 - 20:37
Reklam

İnnocent Defendant dizisi finalinde neler oluyor? Spoiler Mahkum dizisinde final nasıl oluyor?

FOX TV’nin çektiği İnnocent Defedant dizisinden uyarladığı Mahkum dizisinin finali merak konusu. Başrollerini Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu’nun paylaştığı Mahkum dizisi farklı hikayelerle uyarlanmaya devam ediyor.

 
 

FOX TV’nin çektiği İnnocent Defedant dizisinden uyarladığı Mahkum dizisinin finali merak konusu. Başrollerini Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu’nun paylaştığı Mahkum dizisi farklı hikayelerle uyarlanmaya devam ediyor. Güney Kore uyarlaması olan Mahkum dizisinin sonunda neler oluyor? Mahkum dizisinin uyarlandığı İnnocent Defendant'ın konusu nedir? Fox Tv'nin Mahkum dizisinden spoiler..

İnnocent Defendant dizisinin konusu ne?

Tüm dünyada ses getiren İnnocent edfendant dizisinin yakaladığı popülerlik, FOX TV’nin Türkiye için de uyarlanmasını teşvik etti. İnnocent Defedant dizisinde Park Jung-Woo savcı olarak görev yapmaktadır. Günleri rutin devam ederken bir gün kendini sabah idama mahkum edilmiş olarak hücrede bulur. Bunları hatırlamayan savcı ailesini öldürmekle suçlanır. Hiç birşey hatırlamayan Park Jung-Woo hafızasını geri kazanmak ve adını temize çıkarmak için mücadele eder.










Dizinin orjinali 18 bölümden meydana gelmektedir. Mini bir dizi olarak kurgulanıp sonunda final yapmıştır. Geçtiğimiz günlerde FOX TV ‘de yayınlanan Mahkum dizisinin İnnocent Defedant dizinden uyarlandığı bilindiği için, izleyiciler sonunu merak etmekte. Mahkum dizinin sonunun neler olduğunu merak edenler İnnocent Defdant dizisini araştırıyor. İnnocent defedant hahkında spoiler araştırıyor.






 

Innocent Defendant dizisi finalinde neler oluyor?

Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu gibi başarılı isimlerin yer aldığı Mahkum dizisinin orjinalı olan İnnocent Defendant dizisinin sonu izleyicileri meraka soktu. İzleyiciler Mahkum dizisi hakkında spoiler toplamaya başladı. Mahkum dizisinin orjinalı İnnocente defedant dizisi 18 bölümden oluşan mini bir dizi. Innocent defendant dizisinin sonunda savcı kendini aklayarak eski hayatına geri dönmeyi başarıyor. Başrol oyuncusu savcı kızı ve eşini öldüren katili de yakalayarak cezaevine mahkum ediyor.

FOX TV’nin hit dizisi "Mahkum’ heyecan verici kedi-fare vakası hikayesiyle heyecanlı geçeceği kesin. Dizi eğer Innocent Defandent hikayesiyle giderse sonu sürpriz olmuyor.

Kıdemli aktörler Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu’nun oynadığı yasal gerilim, perşembe günleri herkesi ekrana kilitlerken beklenen bir finalle sona erecek - adalet galip gelecek ve kötü adam cezalandırılacak.

Kimliğini üstlenmek için ikiz kardeşini öldüren Barış’ın oynadığı İsmail Hacıoğlu bi savcıya rüşvet vererek ve deli numarası yaparak kurtulmaya çalışmasına rağmen en ağır cezaya çarptılılacak.

Savcımız Fırat, kızıyla karısının kömür ocağını ziyaret ediyor orijinal dizide… Bakalım Mahkum’da bu nasıl gerçekleşecek. Savcı Fırat kızının yaşayacağı dünyayı daha güzel hale getireceğine söz veriyor.

Inncent Defandant izleyicileri bağımlı kılmak için aynı hikayeleri ve dramları tekrarladığı yönünde eleştiriler aldı. Yine de senaristlerin bu taktikleri tuttu ve dizi Kore’de büyük başarı elde etti. Türkiye’de de aynı şekilde reytinglerde zirvede.

Mahkum’un finalini izleyiciler tahmin edebiliyor ama uzun bir süreçten sonra bu sonuçlar izleyicilere aynı derecede rahatlama ve memnuniyet verecek. Bir kurgu biçimindeki drama, gerçek dünyanın kötü ve güçlü figürlerine bir uyarı işareti gibi gelecek.






 

Savaş karakteri yani CHA bakın orijinal dizinin finalinde ne diyor?


Mahkemede akli dengesi yerinde olmayan Cha, Park'ın yanına gelir ve "Kore'de para ve güçle yapılamayacak bir şey gördünüz mü?" diye fısıldar. Hapse atıldığında, hapishane hücresinin patronu olur.

Ayrıca "Dependant"ı bu kadar özel yapan Ji ve Um'un baş başa oynayan oyunculuk performanslarıydı. Tıpkı Mahkum’daki gibi…

Innocent Defandent neyi temsil ediyor?

Bir gün aniden uyanan ve karısını ve kızını öldürdüğü için kendini idam hücresinde bulan karakterin farklı duygularını oynadığı için alkışlandı. Ji, Park'ın kaybettiği dört aylık hafızasını geri kazanmak ve gerçeği bulmak için verdiği iç mücadeleyi canlandırdı. Kızına olan sevgisini gösteren sahneler birçok izleyicinin kalbine dokundu.

Nihai kötü adamı oynayan Um, Kore toplumunun yolsuzluğunu ve siyaset ile iş arasındaki gizli bağları temsil eden Ji'nin karşısında durdu. Cha Min-ho ve ikiz kardeşi Sun-ho olarak ikili bir rol oynayan Um, her bölümde izleyicileri ürpertti ve izleyicileri Ji kadar güçlü bir şekilde etkiledi.




 

Mahkum dizisi için yurt dışı kaynaklarından ilginç bilgiler!

Dizi, %25'in üzerinde reyting aldı ve popülerlik listelerinde zirveye yerleşerek oldukça iyi bir ticari başarı elde etti. Olay örgüsü odaklı anlatımı, başrol oyuncuları Ji Sung ve Um Ki-joon'un etkileyici oyunculuk performansı ve halk arasında yankı uyandırma yeteneğiyle övgü aldı. (NOT: Türkiye uyarlamasında da Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu diziyi sırtlıyor.)

Korea Times , dramanın "gerçek dünyanın kötü ve güçlü figürlerine yönelik bir uyarı işareti" olduğunu söyledi; ve Yonhap Haber Ajansı, Ji'nin karakterini "genellikle rahatsız edici derecede kasvetli ve kasvetli bir hikayeye ilişkilendirilebilir bir insan yüzü koymak" olarak övüyor. Bununla birlikte, gerçekçi olmayan kurgusu ve izleyicileri bağımlı kılmak için aynı bükülme ve dönüşleri tekrarlama eğilimi hakkında da eleştiriler aldı.

Mahkum Dizisinden Spoiler

FOX TV’de yayınlanan fragmanlara göre Mahkum dizisi de İnnocent Defedant’e paralel bir senaryo ile izleyicilerini karşılayacak. ‘Ben cumhuriyet başsavcısı Fırat Bulut’ fragmanıyla yayınlanan Mahkum dizisinin finalinde de aynı durum söz konusu olabilir. Dizideki savcı kendini aklayarak cezaevinden çıkabilir. Fakat Mahkum dizisi 18 bölüm değil de daha fazla bölüm olarak karşımıza gelebilir. İnnocent Defdant dizisinden uyarlama da olsa Türkiye’de farklı şekilde konular yer alarak ilerleyebilir.


kaynak: (makrokedi.com)







Mahkum dizisinin yönetmenliğini Volkan Kocatürk üstlenirken senaryosunu da Uğraş Güneş uyarlıyor. Dizinin başrollerinde Onur Tuna, İsmail Hacıoğlu, Seray Kaya ve Melike İpek Yalova bulunuyor. İşte, Mahkum dizisi oyuncu kadrosu...

MAHKUM KONUSU

İdealist bir Cumhuriyet Savcısı olan Fırat Bulut (Onur Tuna), bir sabah uyandığında kendini cezaevinde bulur. Hiçbir şey hatırlamıyordur ve eşiyle kızını öldürmekten yargılanıyordur… Hapsedilmesinden önce araştırdığı en son dava, ülkenin en önde gelen ailelerinden olan Yesari'lerin halefleri olan ikiz kardeşlerden, Barış Yesari'nin davasıdır… Kendisine kurulan komployla bu çıkmaza düşen Fırat, masumiyetini kanıtlayabilecek midir?

MAHKUM DİZİSİ OYUNCULARI

Onur Tuna, İsmail Hacıoğlu, Seray Kaya ve Melike İpek Yalova’nın üstlendiği dizide Hakan Karsak, Anıl İlter, Tugay Mercan, Hayal Köseoğlu, Muharrem Türkseven, Bülent Seyran, Furkan Kalabalık, Burcu Cavrar, Alara Bozbey, Gürberk Polat, Murat Şahan, Gökhan Tercan, Alya Sude Mazak, İlker Yağız Uysal, Nihal Koldaş, Bülent Düzgünoğlu, Mehmet Ulay ve Hakan Salınmış yer alıyor.

MAHKUM DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Mahkum dizisinin çekim yerleri hakkında henüz ayrıntılı bir bilgi bulunmasa da İstanbul'da çekimlerinin yapıldığı biliniyor.






 


YORUMLAR

  • 0 Yorum