Kayserili sporculardan dört önemli derece

Kayserili sporculardan dört önemli derece
14 Eylül 2021 - 17:31
Reklam

Budokaido Kumite ve Kata Türkiye Şampiyonası’nda Kayserili sporcular dört madalya kazandı. Kayseri Gençlik Spor İl Müdürlüğü dereceye giren sporculara tebrik mesajında bulundu. Spor İl Müdürünün paylaşımında şu ifadelere yer verildi: 


Wushu Kung-fu Federasyonu tarafından Sakarya’da düzenlenen Budokaido Kumite ve Kata Türkiye Şampiyonası’nda Kayseri’den yarışan sporcularımız dört madalya kazandı.

Kata ve kumite kategorilerinde toplam 877 sporcunun mücadele ettiği birbirinden çekişmeli müsabakalarda yarışan Kılıçay Spor Kulübü sporcularından Fatmanur Sarı ikinci, Handenur Şahin üçüncü, Selcen Özkan üçüncü, Nuri Eytanış üçüncü oldu.

Fatmanur Sarı elde ettiği derece ile kasım ayında Ukranya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Diğer dereceye giren sporcularımız Handenur Şahin, Selcen Özkan, Nuri Eytanış ise Uluslar Arası Şampiyonada ülkemizi temsil edecekler.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, şampiyonada dereceye giren sporcuları ve antrenörleri Ayşegül Kılıç Bolat’ı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Katılacakları şampiyonalarda kazanacakları derecelerle ülkemizi gururlandıracaklarına inandığını belirterek, başarılar diledi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum