Kan Donduran Gerçek

Konya'da hayatını kaybeden 76 yaşındaki adamın boynunda oluşan kırıklar nedeniyle cinayet ihtimalini değerlendiren ekipler, yaşlı adamın tırnaklarından alınan dokuların torunu M.K'ye ait olduğunu belirledi. Cinayeti itiraf eden torun, tutuklandı.

Kan Donduran Gerçek
08 Nisan 2021 - 13:49 - Güncelleme: 08 Nisan 2021 - 13:59

Polis ekipleri,Sarayönü ilçesine bağlı İnli Mahallesi'ndeki 25 Ocakta  evinde ölü bulunan Ahmet K'nin (76) boynunda kırıklar olduğunu tespit etti. Cinayet ihtimalini değerlendiren ekipler, anne ve babasını kaybettikten sonra bir süre dedesi Ahmet K'nin yanında yaşayan M.K. üzerinde yoğunlaştı.

DOKU ÖRNEĞİ GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARDI

Yapılan otopside Ahmet K'nin tırnaklarından alınan doku örneklerinin torunu M.K'ye ait olduğu belirlendi.
Bunun üzerine polis ekipleri, şüpheli M.K'yi da gözaltına aldı. Emniyetteki ifadesinde cinayeti itiraf eden zanlı, sağlık kontrolünün ardından nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

 

BOĞARAK ÖLDÜRMÜŞ

M.K'nin polisteki ifadesinde olay günü hastanede yatan babaannesinin durumunu öğrenmek amacıyla dedesinin evine gittiğini, ailevi sorunlar nedeniyle tartıştıklarını, kendisine küfrettiği için dedesini iterek yere düşürdüğünü, ardından da boğarak öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

Annesini ve babasını kaybeden zanlının, bipolar bozukluk nedeniyle ilaç kullandığı ve dedesi Ahmet K. ile sık sık tartıştığı öne sürüldü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum