Görme Engellilerin Zorlu Yolculuğu, Milli Takımda Olabilmek İçin Mücadele Ettiler

11 Haziran 2021 - 13:05
Reklam


Görme Engelliler Milli Takım Seçmeleri, Kayseri ili Kocasinan İlçesi Argıncık Spor Tesisi’nde gerçekleşti.
Hedeflerinde Dünya Şampiyonasına katılmak olan B1 görme engelliler Milli Takım Futbolcuları 1 -11 Haziran tarihleri arasında Kayseri de kampa girdi.
Türkiye de faaliyet gösteren takımlardan başarı gösteren sporcular Milli takıma katılabilmek için Kayseri’de ter döktü.
Aday kadro belirlendi. Buna göre 11 B1 sporcusu ve 3 kaleci Milli takıma seçilirken, 17 Haziranda Milli takım kampı tekrar Kayseri´de yapılacak.


B1 Milli Takım Futbol takımının aday kadrosunu belirlemek için çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan B1 Milli Takım Futbol Antrenörü Niyazi Metin, Burada bulunmamızın sebebi B1 Milli Takım Futbol takımımızın  aday kadrosunu belirlemek için 1 -11 Haziran tarihi arasında Kayseri de kampa girdik. Kamp sonucunda  Ankara kamp için eleme yapacağız. Belirli bir sayıya ulaştıracağız. 11 B1 sporcusu 3 kaleci düşürdükten sonra sayıyı daha sonrasında tekrar  17 -18 Haziran da Kayseri’de tekrar kampa gireceğiz. Uluslararası Ankara kampına katılacağız.
Pandemi sürecinden dolayı B1 deplasman ligimiz oynanmadı. Diğer liglerimizde oynanmadı. Bu süreç bizim için sporcularımız için zor bir süreç olduğu için eleme kamplarını biraz daha geç başlamak  zorunda kaldık. Ülkemizin her yerinde faaliyet gösteren takımlarımızdan başarı gösteren sporcularımızdan buraya çağırdık ve bunların sonucunda da performanslarını değerlendirerek en ideal takımı oluşturup ilk etapta Ankara Kap, IPSA’nın düzenlemiş olduğu Avrupa Şampiyonası, Dünya Şampiyonası hazırlıklarımız sürecek. “ şeklinde konuştu.

Kayseri Görme Engelliler Spor Kulübünün Başkanı Ümmet Ekinci
Kayseri Görme Engelliler Spor Kulübü futbolu branşın 1. Liginde olduğunu belirten Kayseri Görme Engelliler Spor Kulübünün Başkanı Ümmet Ekinci, deplasmanı ligde 14 hafta oynan bir lig 8 tane 1. Lig de takım var. 7’si dışarıdan 7’si içeride olmak üzere 14 hafta maç yapıyoruz. Takımımız iyi durumda ilk beşin içerisinde giriyor. İnşallah bu yılda bir şeyler yaparız.
Hedefimiz tabii ki ilk üçe girmek şampiyon olmak her takımın olduğu gibi. En büyük hedeflerimizden biri şampiyonluk ve ikinci hedefimiz ilk üç’e girmek. “ifadelerini kullandı.

 

Engel Tanımayan Kardeşlerimiz İçin Durmadan Çalışıyoruz 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı Milli Takım seçmelerinin yapıldığı tesisi ziyaret etti.
Her barışta engel tanımadıklarını bugünde olduğu gibi yarında desteklemeye devam edeceklerini vurgulayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı:” Öncelikle bizler başta engel tanımayan kardeşlerimiz olmak üzere paralimpik dal tüm engelleri aşan kardeşlerimizin çalışmalarına her türlü desteği veriyoruz. 
Hem ilimiz olarak hem kurumumuz olarak bizler sporun tamamen yayılması aynı zamanda herkesin spor be branşlardan yararlanması adına fırsat eşitliğini de sunarak gençlerimizin çocuklarımızın 3’ten 93’e diyerek her yaş skalasında inşallah spor yaptırma ve spor branşını teşvik etme eylemindeyiz. Bugün de burada engel tanımayan kardeşlerimizin güzel bir antrenmanlarını izliyoruz. Gerçekten kentimiz spor kenti özellikle burada birçok branş çok net bir şekilde yapıp başarılar kazanmak engel tanımadan engel oluşturmadan yaptığımız gibi diğer branşlarda da olimpik branşlarda da çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Kayseri de beş tane Tohm olan olimpik hazırlık merkezinin çalışmalarını da sürdürüyoruz. Aynı zamanda sporcu eğitim merkezlerimizde çalışmalarını sürdürüyoruz. Toplamda 10 tane üst düzey çalışma ortamımız var. İnşallah başta olimpiyatlar olmak üzere şehrimiz de tüm sporcularımızın hedefini AL bayrağımızı göndere çektiren başarı hanesine şampiyonluklar ekleyen bir çalışma içerisinde olmalarını diliyoruz. Onun içinde çalışıyoruz.” Şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum