• TARİH: 03.04.2020
Gönüllü Ev Hanımları Taziye Evinde Maske Üretiyor -Video Haber-

Gönüllü Ev Hanımları Taziye Evinde Maske Üretiyor -Video Haber-

KAYSERİ (MHA) – 6 bin nüfuslu Kayseri’nin Felahiye İlçesi’nde ev hanımları gönüllü olarak Felahiye halkına maske üretiyor. Belediye desteğini arkasına alan kadınlar var güçleriyle çalışıyor. Daha önceden dikiş kursu alan kadınlar kazandıkları, öğrendikleri tecrübeleri ile Felahiye halkı için maske üretiyorlar. Devleti ve bu millet için para talep etmeden çalışan kadınlar halktan takdiri toplamış durumdalar.

Felahiye’de Ev Hanımları Gönüllü Olarak Maske Üretiyor

Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun kendilerinin ve halkının tedbirlerini almak için ellerinden geleni yaptığını, var güçleriyle çalıştıklarını söyleyerek şöyle devam etti. “Herkesi rahatsız eden ülkemizi, ilimizi, ilçemizi, rahatsız eden koronavirüs ile karşı karşıyayız. Burada da biz belediye olarak vatandaşlarımıza ne gibi önlemler, tedbirler alırız yardımda bulunuruz diye düşündük. Tüm iş ve resmi kurumlarımızı dezenfekte ederek daha hijyen bir ortam sağladık ve bir de kadınlarımızın katkılarıyla, destekleriyle ilçemizde Taziye Evi faaliyetinde bulunan Belediyemize ait yerimizi maske üretimi için imalata başladık.”

Gönüllü ev hanımı Bircan Dumlu, halkımız için elimizden geleni yapacağız diyerek şunları ekledi. “Koronavirüsten dolayı halkımıza yardım yapıyoruz. Ev hanımıyız evde oturmuyoruz buraya geldik devletimize milletimize maske üretip yardımda bulunuyoruz.”

Daha öncesinde dikiş nakış kursuna gittiklerini söyleyen gönüllü ev hanımı bu fırsatları, daha öncesinde öğrendiklerimizi devletimiz milletimiz için değerlendireceğiz dedi ve şöyle devam etti. “Burada başkanımızın önderliğinde maske üretiyoruz. Daha öncesinde biz dikiş nakış kursuna gitmiştik onu değerlendirelim dedik. Vatanımıza milletimize faydamız olsun dedik. Gönüllü olarak ev hanımlarımız ile birlikte maske üretiyoruz.”

Gönüllü ev hanımları Felahiye halkından takdiri topladı.

HABER/KAMERA : Yusuf KAYA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
WhatsApp chat