Disney Plus'ta 'Atatürk' dizisi ne zaman yayınlanacak? Dizinin oyuncu kadrosunda kimler var?

14 Haziran'da Türkiye'de olacak Disney Plus dizi ve film platformunda Mustafa Kemal Atatürk'ü konu alan 'Atatürk' dizisinin oyuncu kadrosu belli oluyor. Son olarak Ali Rıza Efendi'yi canlandıracak ismin Esra Bilgiç olduğu duyuruldu. 

Disney Plus'ta 'Atatürk' dizisi ne zaman yayınlanacak? Dizinin oyuncu kadrosunda kimler var?
16 Mayıs 2022 - 16:19
Reklam

Disney Plus, tüm içerikleriyle 14 Haziran'da Türkiye'de olacak. Yerli yapımlardan biride Cumhuriyet'in 100. yılında yayımlanması planlanan 'Atatürk' dizisi.

TV 100'den Birsen Altuntaş'ın yazısına göre, üzelliği ve yeteneğiyle son dönemin adından en çok bahsettiren oyuncularından Esra Bilgiç’in yeni projesi merak konusuydu.
Teklif üzerine teklif alan Bilgiç çok özel bir proje için el sıkıştı. Başarılı oyuncu O3 Medya’nın 14 Haziran’da yayın hayatına başlayacak olan Disney Plus için çekeceği “Atatürk” projesinde rol alacak. 

Dizinin başrolünde Atatürk'ü Aras Bulut İynemli, Zübeyde Hanım'ı Songül Öden, Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendi’yi Mehmet Günsür,  Makbule Atadan'ı da Sahra Şaş'ın canlandıracağı iddia edildi. 

Dizinin oyuncu kadrosundaki isimlerin yanı sıra diğer iddialar, dizinin müziklerini Oscar ödüllü Hans Zimmer’ın besteleyeceğini, hatta oyuncu kadrosuna Emma Watson'ın da katılacağını öne sürülmüştü. Dizinin 2023 yılında 6 bölümlük ilk sezonuyla izleyicilerle buluşması bekleniyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum