Develili Akademisyenleri Dernek Bir Araya Getirdi

Develili Akademisyenleri Dernek Bir Araya Getirdi
25 Haziran 2022 - 17:43
Kayseri Develililer Derneğinden Rol Model bir faaliyet daha

Kayseri’de STK ve Dernekçilik faaliyetleri alanında rol Model çalışmaları ile ön plana çıkan Develililer Kültür ve Dayanışma Derneği, Develili Akademisyenleri bir araya getirdi.
Dernek faaliyetleri hakkında Dernek Başkanı İsmail Arslan’ın sunumu sonrasında  Develide gelişen   Tarım ve Hayvancılık yanı sıra  Turizm  açısından da kalkınması, gelişmesi için yatırımcılar kadar Akademisyenlerin de görüş ve önerilerinin önemli olduğuna dikkat çeken Kayseri Develililer Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı İsmail Arslan; Dernek Yöneticilerimizle Kayseri, Niğde, Yozgat ve Nevşehir’deki  Akademisyenlerimizi  bir araya getirerek  Develimiz için yapılabilecek faaliyetler konusunda  görüş ve önerilerini aldık.  İkinci  sefer de  halkayı biraz daha genişletmeyi ve ilerleyen yıllarda da Tüm ülkemizdeki ve Yurt dışında görev yapan Develili Akademisyenlerimizi bir araya getirerek İlçemizin gelişmesi ve kalkınmasına  ne gibi bir katkı suna bileceğimizi tartışıp Akademisyenlerimizin görüş ve önerileri almak niyetindeyiz.
İlk toplantımızı, Özdamarlar Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanı ve Dernek Başkan Yardımcısı Yusuf  Özdamarların ev sahipliğinde gerçekleştirmiş bulanmaktayız. Önümüzdeki yıllarda bu organizasyonların gelişerek ve genişleyerek devam etmesini  ve Develili Akademisyenler Platformunun alt yapısını oluşturmaya başladıklarını  belirtti.
Erciyes Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Niğde Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitelerinden Dekan ve Öğretim Üyelerinin katıldığı  toplantıda; İlçemizin veri Bankasının oluşumuna katkı sağlamak, Sanayici-Akademisyenler işbirliğine katkı sağlamak, Develi Gençlik Meclisi oluşumuna katkı sağlamak, Gönüllülük anlayışını  zenginleştirmek, Aidiyet bağlarını kuvvetlendirmek, Paydaşları artırmak, emekli ve tecrübeli nüfustan daha fazla yararlanabilmek, AB ve Yurt dışı projelerini  geliştirmek gibi konularda görüş ve öneriler yaklaşık beş saat süreyle tartışılarak değerlendirildi. 
Toplantının çok verimli geçtiğini belirten katılımcılar Develili Akademisyen hemşerilerimizin de bir daha ki toplantıya davet edilerek daha geniş katılımlı toplantı olması için katkı sağladılar.
Nezir Ötegen 

YORUMLAR

  • 0 Yorum