Başkan Mehmet Cabbar Pandemi Sürecinde Neler Yaptıklarını Anlattı-Video Haber-

Başkan Mehmet Cabbar Pandemi Sürecinde Neler Yaptıklarını Anlattı-Video Haber-

KAYSERİ (MHA) – Tüm dünyayı etkisi altına alan, dünya genelinde hayatı durma noktasına getiren ve 11 Mart’tan itibaren Türkiye’de de görülen koronavirüs ile ilgili Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar KON TV mikrofonlarına konuştu.

Türkiye’de görüldüğü andan itibaren en büyük mücadele örneğini belediyelerin gösterdiğini söyleyen Mehmet Cabbar, Develi belediyesi olarak Sağlık Bakanı’nın önerileri doğrultusunda Develi ilçesinde büyük bir seferberlik gösterdiklerini söyledi.

Başkan Cabbar; Camileri, Okulları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarını özellikle vatandaşların toplu olarak bulundukları toplu taşıma araçlarını dezenfeksiyon işlemleriyle temiz hale getirdiklerini söyledi.

Vatandaşların Duyarlı Olması İçin Çaba Gösterdik

Vatandaşlara uyarı niteliğinde gereken önemleri aldıklarını söyleyen Başkan Cabbar şunları söyledi: “Vatandaşlarımızın sosyal mesafeyi koruması için, parklarda, banka önlerinde broşür işaretleri ile onların duyarlılık göstermesi için çaba gösterdik.” Dedi.

En fazla ihtiyaç duyulan tıbbi malzeme olan maske konusunda Halk Eğitim Merkezi ile projeye imza attılarını söyleyen Başkan Cabbar: “ Seri maske üretimine başlayarak hem Kamu Kurum ve Kuruluşlarının hem de vatandaşlarımızın maske ihtiyacını karşılamak için seferber olduk.” Dedi.

Başkan Cabbar, Vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek için Belediye personellerini daha iyi konuşlandırarak önlemlerini aldıklarını söyledi.

İşlerimizi İhmal Etmeden Sürdürdük

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte pandeminin azaldığına dikkat çeken Başkan Cabbar, salgının azalmasını sevinçle karşıladıklarını söyledi. Başkan Cabbar, virüs ile mücadele devam ederken belediye işlerini aksatmadıklarını önemle vurguladı.

Güzel Dualar Aldık

Bu süreçte virüs ile mücadele ederken güzel gelişmelerin yaşandığını söyleyen Başkan Cabbar şunları söyledi: “ En çok dua aldığımız bizim de hoşumuza giden, hatta İletişim Daire Başkanlığı’nda haber konusu olan güzel bir projeye imza attık. Evinden çıkamayan ve evinden çıkma konusunda güölük çeken 250 vatandaşımızın evlerine bizzat belediyemiz tarafından 2 öğün yetecek şekilde sıcak yemekleri teslim ettik. Bizim gerçekten çınarlarımız dediğimiz, büyüklerimiz dediğimiz vatandaşlarımızdan dualar aldık. O durum bizim bu zamana kadar ki yorgunluğumuzu üzerimizden almış oldu.” İfadelerine yer verdi.

Vatandaşlarımıza Teşekkür Ediyorum

Vatandaşların bu süreçte yardım etme duygularının kabardığını söyleyen Başkan Cabbar, pandemiden dolayı dükkanını açamayan vatandaşlar belediyeye ulaşarak maddi, manevi ve gıda yardımı aldılar. Başkan Cabbar: “Muhtarlarımız vasıtasıyla ihtiyaç sahibi kardeşlerimize, hemşerilerimize ulaşarak onlara da destek olmaya gayret ettik.” İfadelerini kullandı.

Mutluluğu ve Huzuru Hissettik

 Korona virüs salgını önlemleri kapsamında 16 Mart tarihinde cemaatle namaza kapatılan camiler 74 gün sonra, Cuma namazıyla birlikte toplu halde ibadete açıldı. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar 74 gün sonra ibadete açılan camiler için şu ifadeleri kullandı: “ Elimizde olanın kıymetini maalesef bilemiyoruz. Camilerin ibadete açılması ile birlikte o güzellikle, huzura kavuştuk ve o hazzı alabildik. Rabbimden duam o dur ki Yüce Allahım bizleri Cuma namazı kılmaktan, camiye girmekten böyle durumlar ile karşılaşmaktan beri eylesin. Duygu dolu anlar yaşadık.” Dedi.

Camilerde Gereken Önlemleri Aldık

Başkan Cabbar, namaz kılınacak alanlarda gereken tedbirleri aldıklarını söyleyerek şunları ekledi: “Cuma namazının ve diğer namazlarımızın kılınacağı yerlerde ekipler oluşturarak seccade dağıtımı, maske dağıtımı ve vatandaşların ayakkabılarını hijyenik bir şekilde koymaları için poşet dağıtımımız oldu. Bu haftadan sonra da aynı şekilde tedbirlerimiz devam edecek.” Dedi.

80 Bin Maske Ürettik

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar maske üretimi konusunda 80 bin adet maske ürettiklerini söyleyerek şu hususlara yer verdi. “ 80 bin adet maske üretimi gerçekleştirdik. Geçen hafta da ve bayramdan önce de Develi Belediyesi olarak meydana stant kurarak gelen vatandaşlarımıza maske dağıtımlarını gerçekleştirdik. Maske konusunda üretimimiz devam ediyor.” Dedi.

Başkan Cabbar son olarak, Kamu kurum ve kuruluşlarına, vatandaşlarına olan desteği esirgemeden devam ettireceğini söyledi.

HABER: Yusuf KAYA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
WhatsApp chat