“Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filminin ekibi Ankara’da

“Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filminin ekibi Ankara’da

ANKARA  – “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filminin ekibi ve Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu, Ankaralı sinemaseverlerle buluştu.

Türk spor tarihine damga vuran ve 2 yıl önce yaşamını yitiren halterci Naim Süleymanoğlu’nun yaşamını beyaz perdeye taşıyan “Naim: Cep Herkülü” filminin özel gösterimi Ankara Metromall Alışveriş Merkezinde gerçekleşti.

Programa yönetmen Özer Feyzioğlu, oyuncular Hayat Van Eck, Yetkin Dikinciler, Batuhan Davutoğlu, Levent Ülgen ve Kemal Başar’ın yanı sıra Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu da katıldı.

Yönetmen Özer Feyzioğlu, filmi çekerken Naim Süleymanoğlu’na layık olabilmek için ellerinden geleni yaptıklarını ve izleyiciye Süleymanoğlu’nu anlatmak istediklerini söyledi.

Hayat Van Eck, Süleymanoğlu’nu rolü vasıtasıyla tanıdığını, onun ne kadar önemli bir insan olduğunu anladığını belirterek, birçok gencin kendisini bu filmle tanıyacağını ifade etti.

Batuhan Davutoğlu da projeye dahil olduğu ve Naim Süleymanoğlu’nun küçüklüğünü canlandırdığı için duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Yetkin Dikinciler, Naim Süleymanoğlu’nun başarılar elde ederken neler yaşadığını anlatabilmek için filmin yapıldığını belirterek, “Naim bize bir hayat bıraktı, Bulgaristan’daki insanlarımızla kavuşmamızı sağladı. Ne mutlu bir araya geldik. Naim bize büyük insanlık ailesinin bir parçası olduğunu ispatladı. Umarım ona layık bir şekilde yaşarız.” diye konuştu.

Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu da ağabeyinin madalyaları kadar neler yaşadığının, özverili çalışmalarının ve Bulgaristan’da yaşanan baskıların da öğrenilmesi için filmin önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.

Senaryosunu Barış Pirhasan’ın kaleme aldığı, yapımcılığını Dijital Sanatlar’ın üstlendiği filmde Selen Öztürk, Gürkan Uygun, Uğur Güneş, İsmail Hacıoğlu, Renan Bilek ve Bülent Alkış da rol aldı.

“Dünyanın En İyi Sporcusu” seçilen Naim Süleymanoğlu, kariyerinde 47 dünya rekoruna, 6 Avrupa, 7 Dünya Şampiyonluğuna imza attı. Ayrıca 3 olimpiyat altın madalyasının da sahibi oldu. Kendi ağırlığının 3 katından fazlasını kaldırabilen tek sporcu olarak da tarihe geçen Süleymanoğlu, dünya rekoruna ilk olarak 15 yaşındayken imza attı.

Naim Süleymanoğlu, karaciğer yetmezliği rahatsızlığı nedeniyle 2 yıl önce hayatını kaybetmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Az önce Naim Süleymanov’un hayatını anlatan filmden çıktım.Bu kadar muhteşem bir sporcuyu izlemek keyif vericiydi.Yalnız filmde teknik işlerden sorumlu eleman her kimse biraz daha eğitim alması gerekir.Sporcuların eşorfmanlarına adidas logosunu dikmek ve ellerine adidas amblemli çantaları tutuşturmak aklına nereden gelmiş bilmiyorum ama kominist sistemle yönetilen bulgrstanda rejim yıkılana kadar abd mamullerinin değil kendilerini, logolarını bile kullanmak yasaktı.Adam bulgar milli takım formalarına bile işlemiş adidas simgesini.(muhtemelen adidas filme sponsor olmuş;) ) Film her şeye vurgu yapmaya çalışmış.Bir yerde şöyle bir konuşma geçiyordu. -beni yarıştırmak için yaşımı büyüttüler.-yaa bizde de onyedi yaşında bir çocuğun yaşını büyüttüler. ;)kardeşi kardeşe kırdırdırdılar o yüzden gurbetteyiz.Filmde mühür gibi bir cümleydi.Filmin müziklerine gelince sanki albüm dinledim.Sahne sahne değişen müzikler vardı.Fahir Atakoğlu’nun ”beni unutmayın” çırpınışları olsa gerek.Oysa bir filmin hit bir müziği olur.Bilemediniz iki üç şarkı.Ve film boyunca döner durur.İzleyenlerde bu müzikleri asla unutmaz.Naim’in olimpiyatlara hazırlanırken antremanlarını izlerseniz neden genç yaşta öldüğünü anlarsınız.Rekorları egale etmek, yani kendi rekorlarını yeniden yeniden kırıp, adını altın harflerle tarihe yazdırmak.Bir problemi dile getirebilmek için evrensel olmaya çalışmak.Naim Süleymanoğlu cesareti ve başarılarıyla uzun yıllar şüphesiz zirvede kalacaktır.Ve bu rekor her şeyden önce ülkemizi simge edecektir.Teşekkürler Naim Süleymanoğlu bize böyle bir gurur verdiğin için.Huzur içinde uyu.Dualarımız seninle.Salondan çıkarken filmin bitiş yazılarında gözüme takılan bir not oldu. Çok küçük harflerle yazılmıştı ve aynen şöyleydi. ”Bu filmin çekimleri esnasında hiç bir canlıya zarar verilmemiştir.” : )

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM