Başkan Önder Narin, Berat Albayrak’ın çocuğuna Yönelik Hakaretlere Sert Tepki Gösterdi

Başkan Önder Narin, Berat Albayrak’ın çocuğuna Yönelik Hakaretlere Sert Tepki Gösterdi

KAYSERİ (MHA) – Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin, son dönemde gündemde büyük tepki toplayan Berat Albayrak’ın çocuğuna yönelik hakaretlere sert tepki gösterdi. Başkan Önder Narin, kin ve nefretin son bulması temennisinde bulundu.

Başkan Önder Narin sözlerine şöyle devam etti:

“Arkadaşlarımızdan birinin yada akrabalarımızdan bir ailenin hatta tanımadığımız bir kişinin bir evladı olsa insan olarak bizler göz aydınlığı eder hayır duasında bulunur onunla seviniriz. Bizler atalarımızdan böyle gördük ve aynısını yaptık. Örf ve adetlerimizde yer edinmiş bu tebrik şekli bizim özümüzde ve kültürümüzde var. Bizi biz yapan bizi insan yapan bu merhametli yaklaşım toplumu kenetleştiren birbirine karşı sevgi ve muhabbeti artıran bir davranış şeklidir. Karşımızdakinin o yeni doğmuş nur topunu kendi evladımız bilir anne babasıyla aynı sevince ortak oluruz. Doğan her bebeğin vatana ve millete yararlı bir vatandaş olmasını arzu eder , anne ve babasına hayırlı evlat olmasını Cenabı ALLAH tan niyaz ederiz. Umulur ki bu davranış şekli ilerde de aynı şekilde devam eder.

Geçtiğimiz günlerde dünyaya gelen Hamza Salih Albayrak belki ilerde duyduğunda nefret edeceği bir terbiyesizliğe maruz kaldı. Yetişkin bir insan bilincine sahip olup konuşulanları duymuş olsaydı belki de bu dünya ya gelmek istemez hatta burası nasıl bir yer Ya Rabbi derdi. 4. Kez evlatları olan Esra Berat ALBAYRAK çifti maalesef asla tasvip etmeyeceğimiz insanlık dışı çirkin nefret söylemleri ile karşı karşıya kaldılar. Bu söylemleri duyduğumda insan olarak ben utandım. İster ebeveyn olsun ister bekar olsun hiçbir insan için kaldırılamayacak sözler maalesef bir anne baba hatta yeni doğmuş bir çocuk için kullanıldı. Bu söylemlerin hiçbir şekilde kabul edilir bir tarafı yoktur. Hiçbir mazeret bunu haklı çıkaramaz. Hiçbir kimseye vasfı yada icraatları ne olursa olsun kullanılamaz. Bu sözleri bütün gücümle kınıyor söyleyenlerin ise en şiddetli şekilde cezalandırılmasını talep ediyorum.

Toplumun içinde bu çirkinliği yapan insanların olduğunu bilmek bile beni derinden üzmüştür. Halkımızın içinde yozlaşmış bu insanların oluşmasının sebepleri bellidir. Kültürümüzü erozyona uğratan nedenleri dönem dönem dile getirmiştik. Aile yapısına zarar veren uygulamaları toplumun temeline yerleştirilen dinamitleri zaman zaman anlattık. Umulur ki artık sorunların gerçek nedenleri görülür öz kültürümüzü koruyacak adımlar derhal atılır.

Hazine ve Maliye Bakanı olarak zaman zaman eleştirdiğimiz Sayın Berat ALBAYRAK’ı ve değerli eşini en kalbi duygularla tebrik eder doğan evlatlarının ülkesine , dinine , atalarına hayırlı bir evlat olmasını Yüce Mevla’m dan niyaz ederim. ALLAH analı babalı büyütsün.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM