• TARİH: 28.05.2020
Ali Özcan’dan 19 Mayıs Kutlaması

Ali Özcan’dan 19 Mayıs Kutlaması

KAYSERİ-(MHA)   

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği(ASKON) Kayseri Başkanı Ali Özcan, “Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında Samsun’a ayak basması ile milletçe yürütülen topyekün organize bir milli mücadele haline dönüşmüştür. Mustafa Kemal Atatürk’ün kumandası ve önderliği altında yapılan İstiklal Savaşımız, 19 Mayıs 1919’da atılan adımla başlamış, tarihe milletimizle yazdığı eşsiz bir destanla hedefine ulaşmıştır. Bu hedef ‘bağımsız Türkiye’ hedefidir. 19 Mayıs böyle önemli bir tarihi dönüm noktasıdır ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti gençliğe emanet edilmiştir” dedi.

Ali Özcan, “Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez. Bir miIIetin başarısı, mutIaka bütün miIIi güçIerin bir istikamette oIması iIe mümkündür. Bu nedenIe biIeIim ki, eIde edilen başarı, miIIetin güç birIiği etmesinden, ortak hareket etmesinden iIeri geImiştir. Eğer aynı başarı ve zaferIeri geIecekte de tekrarIamak istiyorsak aynı esasa dayanaIım ve aynı şekiIde yürüyeIim. Bu her şeyden önce gençliğimize milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı olarak yetiştirilmesi ile mümkündür.” ifadelerini kullandı.

ASKON Kayseri Başkanı, “Bir milletin gücü topu, tankı değil inançlı gençleridir. İstiklal Savaşı; idealleri için can vermeye hazır inançlı gençlerle destansı bir zafere dönüşmüştür. Bütün ümidimiz gençliktedir. Her kafanın anlamaktan aciz olduğu yüksek bir varlıktır gençlik. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
WhatsApp chat