Ailesine Destek Olmak İstedi İki Kolunu Kaybetti

Ailesine Destek Olmak İstedi İki Kolunu Kaybetti
03 Aralık 2021 - 14:06
Reklam
Kayseri’de okul haçlığını ve ailesine destek olmak çalışmaya başlayan Sevim Nur Türkmen iş kazası sonucu iki kolunu kaybetti.

Kayseri’de yaşayan Sevim Nur Türkmen (21) Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 3. sınıf öğrencisi. Yaz tatilinde okul haçlığını ve ailesine destek olmak için bir iş yerinde çalışmaya başladı. 3-4 ay önce de bir iş kazası geçirdi. Sevim Nur Türkmen iki kolunu da hamur açma makinesine kaptırdı. Kendi kişisel ihtiyaçlarını karşılamak için biyonik proteze ihtiyacı olduğunu söyleyen Sevim Nur Türkmen biyonik protez kol fiyatını karşılayamayacak durumda.

İki kolunu da hamur açma makinesine kaptıran genç kız kampanya başlatılması için yardımseverlere seslendi.

Sevim Nur Türkmen’in annesi Münevver Türkmen:”  Elimden geldiği kadar destek olmaya çalışıyorum. Her şekilde ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorum.  Yemeklerini kıyafetlerini giydiriyorum her ihtiyacını gidermeye çalışıyorum elimden geldiği kadar.   Valilik izni için bize yardımcı olsunlar kampanyamızı başlatmamız için yardım etsinler devlet büyüklerimize de sesleniyorum.  Bir an evvel protez kollarını kavuşması için yardım etsinler kızıma.” ifadelerini kullandı.  


Bir çocuğunun da serebral palsi hastası % 87 engelli olduğunu söyleyen anne Münevver Türkmen gözyaşlarını tutamadı.

Münevver Türkmen, 3 çocuk annesiyim benim erkek çocuğum da serebral palsi hastası % 87. Bize yardım etsinler çocuğumun kollarına kavuşması için.


Sevim Nur Türkmen :”6 ay önce bir işyerinde yaz tatili çalışmaya başlamıştım. Okul haçlığımı çıkarmak aileme destek olmak ve sigorta başlangıcımı yapılması için. 3-4 ay önce de bir iş kazası geçirdim ki kolumu hamur açma makinesine kaptırdım.  Temizlemek için makinanın arkasında geçmiştim makineyi kapalı konuma getirmiştim daha sonra arkamdan biri geçerek makineyi açıyor ve açtığını fark etmeyince de önce sağ kolumu sonra da sol kolumu makineye kaptırdım.  “ şeklinde konuştu.


“ANNEME BAĞIMLI YAŞIYORUM BİR BEBEK GİBİ”

Sevim Nur Türkmen :”Evde sürekli anneme bağımlı yaşıyorum ya bir yere gidebilmek için annemle gitmek zorundayım.  Yemek yemem anneme bağımlı lavaboya gidebilmem her şeyim anneme bağımlı annem olmadan hiçbir şey yapamıyorum bebek gibiyim yani.
Şu an protez için izin gerekli valilikten ile çıkması gerekiyor protezlerimi sigorta karşılamıyor biyonik bir protez istediğim için sigorta karşılamıyor eğer Valilik izin verirse umarım şeye izin verirler kampanya başlatıp protez paralarını toplayacağız inşallah.” ifadelerini kullandı.  
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum