Yıldız; CHP İdeolojik gaye ile yargı yolunu tutmuştur-Video Haber

Yıldız; CHP İdeolojik gaye ile yargı yolunu tutmuştur-Video Haber

 

KAYSERİ(MHA) AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız Avukatlık yasası ile ilğili CHP nin tavrını eleştirdi. Yıldız, CHP ideolojik gaye ile yargı yoluna gitmiştir, bizler doğru bildiğimiz yolda yolumuza devam edeceğiz dedi.
AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız metropolhaber.net Genel Yayın Yönetmeni Necmettin ÇUHADAROĞLU’nun sorularını cevapladı. Yıldız, açıklamalarını şöyle sürdürdü;
”Biliyorsunuz, Avukatlık yasası ile ilgili baroların yönetimlerinin bölünmesi ve daha sistematik şekilde çalışmasına yönelik kanun tasarısı kanunlaşmıştı. Onun üzerine CHP de ideolojik gaye ile beraber bunları tekrar yargıya taşıdı. Ben yargıda çok farklı bir sonuç çıkacağını tahmin etmiyorum. Ama yargının kararına da hep beraber saygılıyız. Ama şunu bilmemiz lazım ben Enerji bakanlığı döneminde Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Odası tarafından 6 ay uzaklaştırma kararı alıyordum. Tabi ben o kararı tanımadım. Ben yine işime devam ettim. Ama bunların siyasi münahazalarla yapıldığını biliyorum. Ne için Türkiye 22 Milyar Dolarlık bir yatırım getirdiğimiz için. Beyefendiler bu kararı beğenmemişler. Biz herkesin ve hangi odanın hangi kararı beğenip beğenmeyeceğini bekleyerek iş yapılmaz. 18 Yıldan bu yana gerek barolarla gerekse tüm mühendisler odası ile alakalı kararlarda doğru yaptığımız kadar ilerlediğimizi hep beraber gördük. O yüzden ben doğru bildiğimiz yolda kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM