Necmettin CUHADAROĞLU
Necmettin CUHADAROĞLU
bilgi@metropolhaber.com
Yazık Edersiniz
 • 0
 • 292
 • 15 Kasım 2019 Cuma
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...
 • +
 • -

Yazılarımda genelde bahsetmişimdir. ‘’Bürokratlar kolay yetişmiyor’’ diye. Bazen eleştirdiğimizde olmuyor değil. Zenbil ile bu göreve getirilmediler ya, mutlaka liyakat esas alınmıştır. Koca koca büyük kurumların başında bulunanlar hata yapmasalar da ki hata yaptıkları da olacaktır. Ekibinden bir ya da bir kaçı hata yaptığı zaman tüm faturayı kurumun başındaki kişiye çıkarmak biraz insafsızlık biraz da vicdansızlık olur.
Kayseri Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Ödev.
Kendini, alanında yetiştirmiş bir bürokrat. Deneyimli. Şehri için çalışan bir kişi. 24 saat telefonu açık. Bir de gönüllü bu iş için. Kendine görev addediyor bazı olayları da.
Duygusal.
İşinin ehli.
Şehit aileleri için çok hassas, kimsesizlerin kimsesi olmuş. Çalışkan, mert birisi. Engeli aileleri haber öncesi ziyaret ediyorum. Kimsenin haberi olmadan ‘’hepsi ona duacı’’. Çok rehabilitasyon merkezlerinden haber yaptım. Engelli çocuklarımızla, bakanlığın imkânlarının tamamı seferber edilmiş.
Böylesine özverili çalışan birisi ve ekibi var. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Tabi ki bu kadar geniş bir perspektifi olan bir kurum da hata, kabahat ve kusur da mutlaka olacak. Eminin ve inanıyorum ki 75 Yıl rehabilitasyon merkezinde gerçekleşen olayda ailesi kadar kendisi de üzülmüştür.
Yapılan olayı kimse tasvip etmez, etmiyor da zaten. Yapan insanların cezalarını adli soruşturma bitince verecekler ama huzuru mahşerde engelli birine eziyet etmenin cezasını nasıl verecekler onu da bilemiyorum. Yapılanların yanına da kalmaz inşallah.
Tabi ki bu kadar personele hükmetmekte kolay değil. Ama o zor olanı seçen bir kişi. Zor görevlere talip olmuş. Daha önceleri bakanlığımızın il müdürlerini de gördük. Arada kıyaslanamayacak kadar fark var.
Bu farkı da herkes görüyor zaten.
Bir olay üzerinden bu kadar başarılı olan bir bürokratı eleştirmemek gerekir diye düşünüyorum. Hata varsa zaten o çözer.
Elimizdeki böyle kaliteli insanlara sahip çıkalım.
Çıkmasak ne mi olur?
Değerli olan ne varsa elimizden uçup gider de ondan.
Kalın Sağlıcakla.
Necmettin ÇUHADAROĞLU / metropolhaber.net

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • YENİ
 • YORUM