Yasa Dışı Av Yapanlara Ceza Yağdı

Yasa Dışı Av Yapanlara Ceza Yağdı

KAYSERİ-(MHA)

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerinin yapmış olduğu koruma kontrolleri esnasında, kaçak olarak avlanan 2 si Suriye uyruklu 5 kişiye ve Hacılar İlçe Emniyet Müdürlüğünün yapmış olduğu kontrollerde yakalanan 1 kişiye 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapmasında ceza yazıldı.

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, ilgili şahıslara Biyoçeşitliliğin sürdürülebilirliğinin sağlanması, nesli tehdit ve tehlike altında olan yaban hayvanlarının avlanması hakkında ilgililere 2872 Sayılı Çevre Kanununa muhalefetten 147.494,00 TL, 4915 Sayılı Kara Avcılığına muhalefetten 30.066,00 TL idari yaptırım ve 19.287,00 TL tazminat, olmak üzere toplam 183.254,00 TL para cezası uygulandı. Kayseri İli Hacılar, Yahyalı ve Develi İlçelerinde yasa dışı avlanan şahısların av esnasında kullandıkları 4 adet canlı güvercine, 1 adet doğana, 2 adet ölü kınalı kekliğe el konuldu. Ayrıca av esnasında kullanılan takozsuz bir adet yarı otomatik tüfeğe,  2 adet akıllı cep telefonuna, 2 adet 2015 model motosiklete mülkiyeti kamuya geçirilmek üzere el konuldu. Canlı olarak ele geçirilen güvercinler ve doğan veteriner hekimimiz tarafından sağlık kontrolünden geçirildikten sonra doğal yaşam alanlarına bırakılırken, ölü olarak ele geçirilen kınalı keklikler imha edildiğini belirtti.

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü,” İlimizde yaban hayatının korunması çalışmaları hassasiyetle devam etmekte olup Müdürlüğümüze yapılan tüm ihbarlar imkanlar dahilinde değerlendirilmektedir” dedi.

HABER: Beyza AYDOĞDU

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM