• TARİH: 03.04.2020
Visa Kızlar Sahada Futbol Okulları Kayseri’de

Visa Kızlar Sahada Futbol Okulları Kayseri’de

KAYSERİ (MHA) – Türkiye’nin dokuz ilinde hayata geçirilen Visa Kızlar Sahada Okulları, Kayseri’de açıldı. Ücretsiz futbol okullarında, 9-14 yaş arası kızlar, profesyonel antrenörlerden futbol eğitimi alacaklar. Kayseri’deki Visa Kızlar Sahada Futbol Okulu, Kayseri Gençlerbirliği Spor Kulübü’nde kurulan altyapı ile faaliyete başladı.

Visa, kadınların her alanda güçlenmesi amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalara, Visa Kızlar Sahada Futbol Okulları ile bir yenisini daha ekledi. Visa ve Kızlar Sahada iş birliğiyle, Adana, Ankara, Erzincan, İstanbul, Kayseri, Kocaeli, Şanlıurfa, Ordu ve Manisa’da açılan ücretsiz futbol okullarında 9-14 yaş arası kızlar profesyonel antrenörler tarafından eğitilmeye başlandı. Eğitimlerdeki tüm araç ve ekipmanlar da okullar tarafından sağlanıyor. Kayseri’deki Visa Kızlar Sahada Futbol Okulu, Kayseri Gençlerbirliği Spor Kulübü’nde kurulan altyapı ile çalışmalarına başladı.

31 ilden 40 kadın kulübü başvurdu

Visa Kızlar Sahada Futbol Okulları’nın hazırlık sürecinde Türkiye’deki tüm kulüplere yapılan çağrıya 31 ilden 40 kadın futbol kulübü ve 90 antrenör (48’i kadın, 42’si ise erkek) başvurdu. Aralarından 9 ilde 9 kadın futbol kulübü seçildi. İlk aşamada okullarda 9 antrenör, 208 çocuk futbol okullarına dahil oldu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
WhatsApp chat