Tomarza’da Cumhuriyet Bayramı Coşku ile Kutlandı

Tomarza’da Cumhuriyet Bayramı Coşku ile Kutlandı

TOMARZA(MHA)
Covid-19 Salgın Hastalığına karşı tüm tedbirler alınarak Cumhuriyetin 97. Yılı Tomarza da coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 28 Ekim Çarşamba Günü Tomarza Hükümet Konağı önünde çelenk sunma töreni ile başladı.
Tomarza İlçesin Cumhuriyet Bayramı Programı Saat 09:30’da Tomarza Hükümet Konağı önünde tüm halka açık bir şekilde kutlandı. Tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Programın sunuculuğunu muhteşem bir şekilde yerine getiren Şehit Nazmi Kapucu Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Bengül Ürker ise programa adeta renk kattı.
Tomarza Kaymakamı Emre Cebeci, İlçe Cumhuriyet Savcısı Soner Altıntaş ve İlçe Belediye Başkan Davut Şahin tebrikleri kabul etti. Şehit Nazmi Kapucu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Elif Solmaz Öztürk Cumhuriyet konulu muhteşem bir şiir okudu.
Tomarza Kaymakamı Emre Cebeci ise günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak birlik ve beraberlik mesajları vererek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik etti.
Yavuselim İlkokulu öğrencilerin Zeybek gösterisi ise programa katılanlar tarafından beğeni ile izlendi.
Programa asıl damgasını vuran profesyonel müzisyenlere taş çıkarırcasına Cumhuriyet, ATATÜRK ve Tomarza konulu şarkıları; hem çalarak hemde söylemeleri ise Cumhuriyet Bayramı Programının en sevilen bölümü oldu.
Şarkıların ardından ise resmi tören son buldu.
Programa; Tomarza Kaymakamı Emre Cebeci, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Soner Altıntaş, Tomarza Belediye Başkan Davut Şahin, İlçe Jandarma Komutan Halil Kocadağ, İlçe Emniyet Amiri Ufuk Polat başta olmak üzere kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında ise Covid-19 Salgın Hastalığına karşı tüm tedbirler alınarak sosyal mesafe kurallarına riayet edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM