Tomarza Da Engellilere Ve Eski Hükümlülere Yönelik Girişimcilik Kursu Açıldı

Tomarza Da Engellilere Ve Eski Hükümlülere Yönelik Girişimcilik Kursu Açıldı

Kayseri- Tomarza Esnaf Odası, İş-Kur ve KOSGEP ile birlikte ilçede bulunan engelli ve eski hükümlülere yönelik “Girişimcilik” kursu açıldı.

Tomarza Esnaf Odası Başkanı Yaşar Polat’dan alınan bilgilere göre 11 Engelli, 4 Eski Hükümlü ve 10 genç kardeşimiz olmak üzere toplamda 25 Tomarzalı kardeşlerimiz için “Girişimcilik” kursu açılarak istihdam sağlanması hedeflenmiştir.

Tomarza Esnaf Odası olarak geçtiğimiz aylarda “Girişimcilik” kurusunun açılarak Tomarzalı Kardeşlerimizin iş sahibi olması konusunda üzerimize düşeni yaptığımıza inanıyoruz. Özellikle genç kardeşlerimiz ekmek kazanması ve birilerinin eline bakmak zorunda olmamaların sevincini yaşıyoruz.

Tomarza Esnaf Odası olarak sorumluluklarımızı yerine getirmek, ilçede istihdam için gereken şeyleri yapmak zorunda ve bilincinde olduklarını dile getiren Başkan Polat her zaman iş yapmak isteyen ve yapacak kişilerin yanlarında olacaklarını söyleyerek bunu da ispatladığını söyledi.

Başkan Polat aynı zamanda kurusun açılmasında yer temini sağlayan Tomarza Kadın ve Gençlik Merkezi Müdürü Funda Kaşıkcı Kural Hanımefendiye kamuoyu huzurunda birkez daha teşekkür ederim. “Girişimcilik” Kursu içi ilerleyen günlerde yeniden talep olması halinde yeniden bu kursumuzun açılması içine üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu da bilmeniz isterim dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM