• TARİH: 28.05.2020
Suudi Arabistan, koronavirüs salgını sonrası hac ibadetiyle ilgili çağrıda bulundu  

Suudi Arabistan, koronavirüs salgını sonrası hac ibadetiyle ilgili çağrıda bulundu  

KAYSERİ (MHA) – Suudi Aribastan, dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını sonrasında bu yıl hac ibadeti için ne yapılabileceği konusunda açıklama yaptı. Bütün ülkelerdeki Müslümanlara çağrıda bulunarak, hac için ülkeye gelmeyi düşünen Müslümanlara şimdilik planlarını ertelemelerini önerdi.

Koronavirüs salgını sonrasında Suudi Arabistan umre ziyaretleri ile ilgili karar almış bazı noktalarda ibadetlerin yapılmasını geçici olarak ertelemişti. Salgın sonrasında hac ibadeti ile ilgili bu yıl ne yapılacağı konusunda ise, merakla beklenen açıklama

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten’den geldi.

Bakan, dünya genelinde yaşanan korona virüs salgını, salgın nedeniyle yaşanan ölümleri hatırlatarak, insanların güvenliği bakımından endişe duyduklarını açıkladı. Bakan, bu yıl hac ziyareti için plan yapmadan önce bütün ülkelerdeki Müslümanların bir süre daha beklemeleri çağrısı yaptı.

Suudi Arabistan’ın hacılara ve umrecilere hizmet etmeye tamamen hazır olduğunu ama yaşanan salgın nedeniyle sıkıntıların oluştuğuna işaret eden Bakan, dünyayı saran salgın  şartları altında, Allah’ın kurtarması için dua ederken ülkesinin de  Müslümanların ve vatandaşların sağlığını korumayı önemsediğine işaret etti.

Bakan, şuan durumun netleşmesini beklediklerini ve bu süreçte tüm dünyadaki Müslümanların bir süre daha planlarını ertelemeleri ve beklemelerini tavsiye ettiği belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
WhatsApp chat