Suat Köylüoğlu’nun Annesi Adına Yaptırdığı Sevim Köylüoğlu Anaokulunun Açılışı Yapıldı

Suat Köylüoğlu’nun Annesi Adına Yaptırdığı Sevim Köylüoğlu Anaokulunun Açılışı Yapıldı

KAYSERİ-(MHA)   

İlçemizde eğitime verdiği destek ve yaptırdığı okullarla tanınan hayırsever iş adamı Suat Köylüoğlu’nun Kayseri Üniversitesi Seyrani Kampüsü içerisinde annesi adına yaptırdığı Sevim Köylüoğlu Anaokulunun açılışı yapıldı.
Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, İslami İlimler Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof. Dr. Lütfullah Cebeci, sivil toplum kuruluşları ve Develilerin katıldığı açılış saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Annesi adına okul yaptırmanın gururunu yaşadığını belirten Suat Köylüoğlu, Seyrani Kampüsüne Develili hayırsever işadamlarının destekleriyle yapılan eğitim blokları hakkında bilgiler vererek “Kampüsümüzün daha da gelişmesi ve Seyrani Üniversitesine kavuşmamız için daha çok hizmet etmemiz gerekmektedir. Buna katkı sağlaması adına yaptırdığım anaokulun açılışına katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi. Hem babası hem kardeşi şimdi de annesi adına okul yaptıran Suat Köylüoğlu’nu tebrik ederek sözlerine başlayan Cabbar Başkan “Develimizin manevi önderlerinden olan Ahmed İslamoğlu hocamız “Hayır deyince akla gelen insan, iyi insandır” derdi. Suat ağabeyimiz de Develimiz de hayır deyince hele de eğitime destek deyince ilk akla gelen isimlerdendir. Seyrani Üniversitemize kavuşmak adına yine önemli bir adım atan Suat ağabeyimizi tebrik ediyor, Yüce Mevla’dan hayırlı kazançlar diliyorum. Böylesi hayırsever bir evlat yetiştirdiği için de Sevim Teyzemizin muhabbetle ellerinden öpüyor, kendisine hayırlı uzun ömürler diliyorum” açıklamalarında bulundu. İslami İlimler Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof. Dr. Lütfullah Cebeci de kısa bir selamlama konuşması yaparak “Suat ağabeyimiz Develimizin eğitim hayatının gelişmesi için zamanını, parasını feda etmiş birisidir. Sadaka-i Cariye olacak olan böylesi bir okulu Develimize ve kampüsümüze kazandıran Suat ağabeyimize çok teşekkür ediyorum” dedi. Seyrani Kampüsünün Develili hayırseverlerin destekleriyle kurulmuş bir kampüs olduğunu belirten Kaymakam Duru “Devletimizin hizmetlerinin yetişemediği yerlerde Suat Köylüoğlu ağabeyimiz gibi hayırseverler devletimize destek vererek milletimizin ihtiyaçlarını giderme gayreti içerisinde olmuşlardır. Hayırlı nesiller yetişeceğine inandığım bu güzel okulu Develimize ve Seyrani Kampüsümüze kazandıran Suat ağabeyimize teşekkür ediyor, Sevim Teyzemize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından İslami İlimler Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof. Dr. Lütfullah Cebeci’nin duasının ardından ilçe protokolünün ve Sevim Köylüoğlu’nun açılış kurdelasını kesmesiyle Sevim Köylüoğlu Anaokulu hizmete açıldı. Açılışın ardından okul binasını gezerek bilgiler alan ilçe protokolü ve Develililer bir kez daha bu hayrından dolayı hayırsever hemşerimiz Suat Köylüoğlu2na teşekkürlerini ilettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM