Şenol Güneş sonrası o sürpriz isim kim! Hamit Altıntop devrede

Teknik direktör arayışındaki A Milli Takım'da son dakika...Şenol Güneş döneminin resmen sona ermesiyle yerine gelecek isim merak ediliyor. Futbol Federasyonu Yöneticisi Hamit Altıntop görüşmelerini sürdürüyor. İşte öne çıkan 2 isim ve gelişmeler...

Şenol Güneş sonrası o sürpriz isim kim! Hamit Altıntop devrede
14 Eylül 2021 - 10:01
Reklam

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş ile yolların ayrılmasının ardından Ay-Yıldızlı ekibi yönetecek yeni teknik adamın arayışları sürüyor.
BÜYÜK ELEŞTİRİ TOPLADI 

A Milli Takımımız, Dünya Kupası Elemelerinde Hollanda karşısında deplasmanda çok ağır bir yenilgi aldı. Alınan ağır mağlubiyetin ardından Şenol Güneş büyük eleştiri topladı.

İLK GÖRÜŞMEDE AYRILIK OLMADI 

Hollanda maçının ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir ve teknik direktör Şenol Güneş, Riva'da bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Yapılan ilk görüşmede ayrılık kararı alınmadı.
 

GÜNEŞ'E VEDA EDİLDİ 

TFF Başkanı Nihat Özdemir bir sonraki gün Şenol Güneş ile bir görüşme daha yaptı ve ayrılık kararı alındı. Yapılan açıklamada "A Milli Takım Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ile yapılan görüşmeler sonrasında karşılıklı olarak yolların ayrılmasına karar verilmiştir. Ülkemize önemli başarılar yaşatan değerli hocamız Sayın Şenol Güneş’e görev sürecindeki çalışmaları ve Türk futboluna yaptığı katkılar için teşekkür eder, bundan sonraki hayatında sağlık ve başarılar dileriz." denildi.

 


LOW İÇİN ALMANYA ÇIKARMASI 

Eski Almanya A Milli Takım teknik direktörü Joachim Löw'ün yaşadığı kent olan Freiburg'ta bulunan ve Alman teknik adama çok yakın olan isimlerden Ali Polat, TFF yönetim kurul üyesi ve 3-4 yöneticinin Löw'le görüşmek üzere Almanya'ya geldiğini söyledi.

 

KÜÇÜK PÜRÜZLER 

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Ali Polat, "A Milli Futbol Takımı'ndan sorumlu Hamit Altıntop ve federasyondan 3-4 yönetici Freiburg'a gelerek Löw'le görüştüler. Görüşme olumlu geçmiş; ama küçük pürüzler olmuş." dedi. Bir dönem Fenerbahçe ve Adanaspor'u da çalıştıran 61 yaşındaki Löw, Alman Milli Takımı ile 2014 yılında Dünya Kupası'nı kazanmıştı.


 

 

LOW'DEN SONUÇ ÇIKMADI 

Fanatik'in haberine göre; Almanya'da görüşmeden olumlu sonuç çıkmadı. Löw'den olumsuz yanıt alan TFF, rotayı başka bir Alman isme çevirdi.


KLINSMANN HEDEFİ 

TFF yöneticisi Hamit Altıntop bir başka Alman teknik adam Jürgen Klinsmann ile temas kurdu. Altıntop'un Alman hoca ile ilk görüşme olumlu geçti.


GÖRÜŞME OLUMLU GEÇTİ 

57 yaşındaki teknik direktörün A Milli Takım'ın başına geçebileceği ifade edildi. Klinsmann Son olarak Hertha Berlin'de 10 maçlık bir görevi üstlenmiş, sonrasında ise dinlenmeye geçmişti.

 

RİVA'DA HERKESLE VEDALAŞTI 

Şenol Güneş bugün Riva'ya gelerek yardımcıları ve personelle vedalaştı. TFF'nin Levent'deki binasından ve Riva'daki tesislerden eşyalarını toplayan Şenol Güneş görev aldığı süre içinde kendisine destek olanlara teşekkür ederek ayrıldı.

 

TOPLANTI YARIN 

Futbol Federasyonu Yöneticisi Hamit Altıntop'un yaptığı görüşmelerin sonucunda bir karara varacak olan TFF Yönetimi yarın toplanacak.

HAMİT ALTINTOP RAPORUNU SUNACAK 

Yarınki toplantıda, yaptığı görüşmelerin detaylarını anlatması beklenen Hamit Altıntop'un raporları doğrultusunda Yönetim bir karar vermeye çalışacak. Yeni teknik adamın cuma günü açıklanması bekleniyor.


    YORUMLAR

    • 0 Yorum