Reklam

Şaşkına çeviren Tayvan düğün geleneği...

Ülkemizde ve dünyada birçok gelenek mevcut. Düğün geleneği de olmak üzere birçok gelenek, ülkelerin veya bölgelerin örf ve adetine göre şekilleniyor. Her gelenek kültürel birikimin yansıması niteliğini taşıyor. Hal böyle olunca, duyduğumuzda bizi şaşkına çeviren birçok geleneğin olması da doğal bir durum.

Şaşkına çeviren Tayvan düğün geleneği...
24 Eylül 2021 - 10:42
Reklam

Dünyanın birçok yerinde birçok gelenek mevcut. Bazı yerlerdeki gelenekler ise "Bu kadar da olmaz" dedirtiyor. Örnek vermek gerekirse Tayvan'daki düğün geleneği öğrenenleri şaşkına çevirecek türden. Üstelik Tayvan'daki bu gelenek, meşruluğunu koruyor. İşte detaylar...


İŞTE DUYANLARI ŞAŞKINA ÇEVİREN TAYVAN DÜĞÜN GELENEĞİ

Tayvan'daki evlilik geleneği, bu geleneği yeni öğrenenler tarafından şaşkınlıkla karşılanıyor. Üstelik "Bu kadar da olmaz" dedirten türdeki gelenek tamamen gerçek!


Tayvan'da evlilik yolunda adım atmaya karar veren çiftler, mutluluklarının başlangıcını güzel bir düğün ile taçlandırıyor. Sonrasında ise "yok artık" dedirtecek olaylar yaşanıyor.

Düğünün akşamındaki gerdek gecesinde gelin, başka bir adamla cinsel ilişkiye giriyor. Bu adam, damadın yakın arkadaşı veya akrabası oluyor ve bu kişiyi damat seçiyor.

Bunun amacı ise gelinin bekaretini almak.
Tayvan geleneklerine göre damatların gelinle ilk ilişkiye giren kişi olması sıkıcı bir durum. Bu nedenle evlenen Tayvanlı erkekler, gerdek gecesi için akrabasını veya arkadaşını, eşi ile cinsel ilişkiye girmesi için seçiyor.

Damat için bu can sıkıcı görevi tamamlama görevi akrabasının veya arkadaşının. Bu şekilde damat can sıkıcı görevin içinde yer almıyor.

Tayvan'da meşru olan bu durum, Tayvan'da herkes tarafından oldukça normal karşılanıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum