Sarız’da Salgın Sonrası İlk Cuma Namazı Kılındı

Sarız’da Salgın Sonrası İlk Cuma Namazı Kılındı

KAYSERİ-(MHA)   

Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak, Kovid-19 tedbirleri kapsamında 16 Mart’tan itibaren ibadetin yasak olduğu camilerde vatandaşlarla birlikte saf tuttu. Bayrak, cami ve mescitlerin camaatle ibadete açılması münasebetiyle şükür kurbanı kesti.

Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak, cami ve mescitlerin cemaatle ibadete açılacak olması münasebetiyle şükür kurbanı kesti.

Başkan Baki Bayrak, “Bizler uzun zamandan beri cemaat ile namaz kılamamaktan müteessir olduğumuzdan bu sevinci bütün Türkiye’de şükür kurbanı ile taçlandırıyoruz” dedi.

SARIZ BELEDİYESİNDEN YAPILAN AÇIKLAMADA

İslam medeniyetinin en önemli coğrafyalarından olan cennet vatanımızda, İslam toplumunun şiarlarından biri olan cuma namazı büyük bir hasret ve maneviyatla kılındı. Ülke genelinde pandemi kurulunca belirlenen, Kovid-19 tedbirleri kapsamında 16 Mart’tan itibaren ibadetin yasaklandığı camilerde vatandaşlar saf tuttu.

İlçe genelinde hazırlanan açık alanlarda ve cami bahçelerinde kılınan cuma namazı öncesinde şadırvan, cami tuvaletleri ve abdesthaneler, tedbirler kapsamında kapalı tutuldu.

Tedbirlerin üst seviyede tutulduğu açık alan, yeşil saha ve cami bahçelerine seccadeleri ile gelen vatandaşlar, maske takıp sosyal mesafe kuralına uyarak saf tuttu.

Güvenlik güçleri ve ekiplerce tedbirlerin yoğun şekilde uygulandığı alanlarda, Sarız Belediyesi ekiplerince ikramlıklar ve maske dağıtılarak dezenfekten solüsyonu sıkıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
WhatsApp chat