Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak’tan Açıklama

Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak’tan Açıklama

Kayseri’nin  Sarız İlçesi Cumhur ittifakı Belediye Başkanı Baki Bayrak, yerel medyada Sarız İlçesi hakkında çıkan ‘’korona virüs ‘’ iddiaları ile ilgili bir açıklama yaptı. Bayrak’’ vatandaşımızın sağlığı bizim için çok önemlidir’’ dedi. Bayrak açıklamalarını şöyle sürdürdü;

Sarız’da Korona virüs vakasına rastlanmadı haberini üç dört gün önce yerel ve ulusal basına açıklama yapmıştık. Bu, ilçemizde hiçbir zamanda görülmeyecek anlamına gelmez. Açıklamamızın sonunda da vatandaşlarımızın tedbirli davranmalarını istemiştik. Maske ve mesafe kurallarına uyulması konusunda bilgilendirilmelerin yapıldığı ve temizlik kurallarına azami özen gösterilmesi gerektiğini ifade etmiştik. Çünkü, vatandaşımızın sağlığı bizim için çok önemlidir.

Bugün üzülerek öğreniyoruz ki, alt yapı hizmetlerinde görevli olan ve İlçemize gelen şoför arkadaşın karona virüs testlerinin pozitif çıktığı ve Sarız ilçemize gelmesi sebebi ile de temas halinde olduğu birkaç vatandaşımızın filyasyon ekipleri tarafından evlerinde 14 gün karantina altına alındığı bilgisi elimize ulaştı.

Pandemi süreci başladığından beri, Sarız Belediyesi olarak vatandaşlarımızın bu virüsü kapmaması için elimizden gelen gayreti gösterdiğimiz gibi, bundan sonraki süreçte da göstereceğimizin bilinmesi gerektiğine inanıyor, tüm halkımıza Saygılar Sunuyorum dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM