Pınarbaşı İlçesi Patates için Patent Başvurusunda bulundu

Pınarbaşı İlçesi Patates için Patent Başvurusunda bulundu

Pınarbaşı İlçesi Patates için Patent Başvurusunda bulundu

KAYSERİ-(MHA) Özel Haber

Kayseri Pınarbaşı ziraat odası başkanı Mesut Mucuk, Pınarbaşı patatesi için patent başvurusunda bulunduklarını coğrafi işaret için de kabul beklediklerini bildirdi.

Oda başkanı Mucuk,’’ her önüne gelen Pınarbaşı patatesi diye, Niğde’den getirdiklerini, Nevşehir’den getirdiklerini de satıyor. Bizim patatesimiz bu ilçenin toprağı ve suyundan dolayı lezzetli oluyor. Bizde resmi coğrafi işaret ve geleneksel ürün adı ile coğrafi işaret tescil başvurusunda bulunduk. Amacımız tescilli ürün satabilmek. Bizim patateslerimiz zaten elimizde kalmıyor hepsini satıyoruz. Fakat her önüne geleninde patatesi Pınarbaşı patatesi değil. Bunun önüne geçmek itiyoruz.

USANDIK

Tarafımızda etrafımızda bulunan arkadaşlarımıza ‘’Pınarbaşı Patatesi’’ ni anlatıyoruz. Lezzetini bilen biliyor ama maalesef her önüne gelen Pınarbaşı Patatesi olmadığı halde Pınarbaşı patatesi diye ürünün satmasından bizimde bu kargaşayı çözmemizden dolayı inan usandık. Bundan sonra inşallah torbalama sistemi dahil patentimizde Pınarbaşı Ziraat Odası Patatesi olacak dedi.

VATANDAŞLARIMIZ DİKKAT ETSİN

Vatandaşlarımıza sesleniyorum her patates Pınarbaşı patatesi değil diyen Pınarbaşı Ziraat Odası Başkanı Mesut Mucuk ‘’Önümüzdeki sene içerisinde de üreticilerimizin satışını yapacakları kapalı mekânlar oluşturacağız’ ’dedi.

 

Haber-Kamera: Necmettin ÇUHADAROĞLU

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM