Okullar Sıcak, Sınıflar Rahat

Okullar Sıcak, Sınıflar Rahat

KAYSERİ-(MHA)   

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi olarak 22 okulda dış cephe yenilemesi ve ısı yalıtımı çalışması yaparak kış günlerinde öğrencilerin daha sıcak ve yenilenmiş sınıflarda eğitim aldıklarını söyledi.

Melikgazi genelindeki okullarda bakım, onarım ve tadilat çalışması ile temizlik ve ilaçlama gibi çalışmaları yerine getirdiklerini hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu “Melikgazi Belediyesi ilçe sınırları içerisinde yer alan tüm okullarda çalışma gerçekleştirmektedir. Bir taraftan bakım ve onarım yaparken diğer taraftan yeni okullar inşa ediyoruz. Bu yıl yaz tatilinde 22 okulda dış yalıtım ve dış cephe boyası yaptık. Bu çalışmalar ile okullar şimdi ısı kaybı olmadan daha sıcak, sınıflar da daha az mevcut ile ders yapılıyor. Yani okullar sıcak, sınıflar rahat.” dedi.

Okullarda spor, tiyatro ve toplantı salonları, açık alan spor alanları, öğretmen odası tadilatı, ağaçlandırma ve ilaçlama çalışmaları gerçekleştirdikleri ifade eden Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, eğitime yapılan çalışmaların 2020 yılında da artarak devam ettirileceğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM