Memur maaş zamları belli oldu

Memur maaş zamları belli oldu
23 Ağustos 2021 - 17:00
Reklam

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin: Genel hususlar konusunda bir uzlaşmaya vardık. Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. 2022 ilk 6 ay için yüzde 5 artı enflasyon, ikinci 6 ay için yüzde 7 artı enflasyon farkı, 2023 için ilk 6 ay yüzde 8 ikinci altı ay için yüzde 6. 

3600 ek gösterge meselesini vurgulamıştım. 3600 meselesi MEMUR- SEN'nin katıldığı bir çalışma grubu ile tamamlanacak. O kanun gerektiren bir şey biz çalışmamızı yaptıktan sonra TBMM gereğini yapacak. Seyyanen zam yok onun yerine sendika üyesi olan çalışanlarımızın ücretini 400 liraya çıkardık. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Uğur Ünsal KIZILTAŞ
    3 hafta önce
    İşçilere verilen oranlar ve seyyanen zam ortadayken, memura o oranlar ve seyyanen zam neden verilmemiştir? Pandemi ve ekonomik durum belli. Fakat bu durum hem işçi hem memur için geçerli, neden birine var diğerine yok. Eğer gerçekten yoksa durum kötüyse, devletin imkanı ikisine orantılı ve hakkaniyetli şekilde dağıtılsa, memur küstürülmese, daha iyi olmaz mıydı? Seyyanen zam yerine sendika aidatına eklenen cüzi ücret de bence anlamlı ve faydalı olmamıştır, insanların kafasını karıştırmıştır. Atılan taş ürkütülen kuşu değmemiştir. Bence böyle. ( Bu arada işçi kardeşlerimize hayırlı olsun daha fazlasını hak ediyorlar, benim söylemim, işçilere neden verildi değil, memura neden verilmedi.)