• TARİH: 28.05.2020
Melikgazi Belediyesi’nde ATM, sağlık merkezleri ve çöp konteynırı hassasiyeti

Melikgazi Belediyesi’nde ATM, sağlık merkezleri ve çöp konteynırı hassasiyeti

KAYSERİ (MHA) – Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, koronavirüse karşı günlük birçok noktada dezenfekte ve temizlik çalışması olduğunu belirterek banka ATM’leri ile sağlık merkezlerinin her gün dezenfekte edildiğini açıkladı.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, koronavirüs salgını öneminde belediyenin birçok hizmeti olduğunu ve bunların bazılarının ise görülmediğine işaret ederek, ilçe sınırlarında halkın sürekli kullandığı birçok cihaz ile alanların günlük temizlendiğini belirtti.

Başkan Palancıoğlu, koronavirüs salgınını azaltılmasında dezenfekte ve temizliğin önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, “Kayseri’de vakaların küçük olmasının sebebi belediyeler olarak dezenfeksiyona önem vermemizdir. Sokak ve caddeleri yıkıyoruz. Bu biraz psikolojik olarak katkısı oluyor. Ama daha önemlisi ortak kullanım alanları ve cihazlardır. Banka ATM’leri günlük birçok insanımızın kullandığı ve para çektiği noktalardır. Bilim adamlarımızın da söylediği gibi para ile virüsün bulaşma olasılığı çok yüksek. Paraya dokunuyorsunuz. Sürekli kullanılan ATM’ler önem kazınıyor ve belediyemiz günlük burada temizlik, dezenfekte çalışması yapıyor. Sağlık hizmetinin sunulduğu ve gün içinde birçok insanımızın geldiği Aile Sağlık Merkezleri sürekli ilaçlanıyor. Buraya gelen çok insanımız var. Buraya gelene insanlar çok olunca günde 3-4 kez aile sağlığı merkezleri, eczaneleri dezenfekte ediyoruz. Yine çöp konteynırları dezenfekte ediliyor. Malum buralara maskeler eldivenler atılıyor. Çalışanımız var. İnsanlarımız var.

Pazar yerleri sürekli dezenfekte ediyoruz. Bu anlamda göze görülmese de çok ciddi dezenfekte çalışması yapıyor. Hepsi halkımızın sağlığı için. Virüsün başka insanlarımıza bulaşmasını önlemek için” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
WhatsApp chat