Konya Şeker kuruluşu Seydibey Tarım Ürünleri Entegre Tesisi, Uluslararası Fast Food Zincirlerine Ürün Satıyor

KAYSERİ (MHA)  Seydibey Tarım Ürünleri İşleme Entegre Tesisi Direktörü Erman Gümüş: - "Pratiko markasıyla uluslararası birçok fast food zincirine ve marketlere ürün tedarik eden, onların tedarikçisi o

Konya Şeker kuruluşu Seydibey Tarım Ürünleri Entegre Tesisi, Uluslararası Fast Food Zincirlerine Ürün Satıyor
26 Şubat 2021 - 15:59
KAYSERİ (MHA)
 Seydibey Tarım Ürünleri İşleme Entegre Tesisi Direktörü Erman Gümüş:
- "Pratiko markasıyla uluslararası birçok fast food zincirine ve marketlere ürün tedarik eden, onların tedarikçisi olan bir fabrikayız"


 Konya Şeker kuruluşu Seydibey Tarım Ürünleri İşleme Entegre Tesisi Direktörü Erman Gümüş, Pratiko markasıyla uluslararası birçok fast food zincirine ve marketlere ürün tedarik ettiklerini bildirdi.Dondurulmuş patates, soğan halkası ve patates kroket üreten Seydibey Tarım Ürünleri Entegre Tesisi'nin depo ve üretim alanları basın mensuplarına tanıtıldı.

Gümüş, burada yaptığı açıklamada, entegre tesis yatırımıyla Konya'da 100 bin tonun üzerinde patates üretildiğini söyledi.

Konya'nın patates tarımında Türkiye'de ikinci konumda bulunduğunu dile getiren Gümüş, şöyle konuştu:

"Seydibey, 2008 yılında sektöre girdikten sonra 2 yıl gibi kısa bir süre içinde sektörün lideri oluyor. Şu anda yüzde 25 pazar payıyla sektör liderliğini devam ettiriyor. Pratiko markasıyla uluslararası birçok fast food zincirine ve marketlere ürün tedarik eden, onların tedarikçisi olan bir fabrikayız. Seydibey, 2013'te kapasitesini yüzde 125 artırarak ve Türkiye'deki ilk don kaplamalı patates hattını kurarak bu anlamda bir ilki gerçekleştirmiştir. 2018'de de patates kroket ve soğan hattımızı yüzde 150 büyüttük. 5 bin ton üretim kapasitesine sahip bu hat, uluslararası fast food restoranlarına ve marketlerine ürün tedarik ediyor. Bu alanda da yine Türkiye'nin lideri."

Gümüş, tesiste işlenen 80 bin ton katı atığın, 10 milyon metreküp gaz ve 19 milyon kilovatsaat elektriğe dönüştürüldüğünü, elde edilen elektriğin de Seydişehir ile Beyşehir ilçelerinin yıllık aydınlatma ihtiyacını sağlayabilecek kapasitede olduğunu ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum