Kayseri'de Yüzlerce Telefon Yakılmış Halde Bulundu (Video Haber)

KAYSERİ(MHA) Kayseri´nin Avşar mevkiinde bir dağda, çok sayıda akıllı telefon yakılmış halde bulundu

Kayseri'de Yüzlerce Telefon Yakılmış Halde Bulundu (Video Haber)
02 Mart 2021 - 16:01
KAYSERİ(MHA)

Kayseri´nin Avşar mevkiinde bir dağda, çok sayıda akıllı telefon yakılmış halde bulundu. Küle dönen telefonların FETÖ üyeleri tarafından ByLock uygulaması yüklenen cihazlar olduğu iddia edildi. Emniyet, olaya tanıklık eden bir çiftçinin ifadeleri sonrası harekete geçerken, Kayseri Valiliği olaya ilişkin açıklama yapacak.

Kayseri´nin İncesu ilçesine bağlı Kızılören mahallesi Avşar mevkiinde bir dağda, 28 Şubat Pazar günü yakılmış halde çok sayıda telefon bulundu. Telefonların FETÖ üyeleri tarafından Bylock uygulaması yüklenen telefonlar olduğu iddia edildi. Kayseri İl Jandarma Komutanlığı´nın soruşturma yürüttüğü olayla ilgili henüz açıklama yapılmazken görgü tanıkları bilgi verdi.
Kayseri´nin İncesu ilçesine bağlı Kızılören mahallesi Avşar mevkiinde bir dağda, 28 Şubat Pazar günü yakılmış halde çok sayıda telefon bulundu. Telefonların FETÖ üyeleri tarafından Bylock uygulaması yüklenen telefonlar olduğu iddia edildi.Kayseri İl Jandarma Komutanlığı´nın soruşturma yürüttüğü olayla ilgili henüz açıklama yapılmazken görgü tanıkları bilgi verdi.
ses
Konu ile ilgili açıklama yapan Tabaklı Mahalle Muhtarı Murat Altıngöz;” Telefonlar yanmış haberini aldıktan sonra emniyet güçlerimizle geldik kontrol ettik. Bylock ve fetö şüphesi ile inşallah oda çözülür. Artık bu fetö belasından kurtulmamız lazım. Her yerde görüyorsunuz yani 2000 taneden fazla burada yanan telefonlar güvenlik güçlerimizden Allah razı olsun hemen müdahale ettiler. Buradaki oturan kişiler yazın geliyorlar 3, 4 aylığına gören çiftçiler ve şahıslar söylediler ihbar ettiler onlarında şeyleri zaten güvenlik güçlerimizde kayıtlıdır ifadeleri.
Devletimize her zaman güveniyoruz. Devletimiz bizim yanımızda bizde devletimizin yanındayız. Allahın izni ile bu fetö belası her taraftan dağda bayırda bu telefonları imha ediyorlar. İmha etmeleri ellerine bir şey geçirmez hiç kaçışları kurtuluşları yok kesinlikle. Araç olmadığı zaman sırtlarında taşımızlar. Burayı bilen kişilerdir. Bunların muhakkak ki bulunmasını istiyoruz biz. Devletimize buradan güveniyoruz.

Görgü şahidi; Murat Günek:” Yakılmış vaziyetteydi. Bir kısmı ateşten etkilenmemiş pikniğe gelen çok olur yazın çocuklar oynamak için almış azalmıştır yani.”


"İKİ FARKLI YERDE MEYDANA GELDİ

"Olayın meydana geldiği gün 400 telefonun yakılma olayına tanıklık eden bir çiftçi, biri uzun saçlı 3 şüphelinin bir otomobille dağa geldiğini belirtirken, söz konusu kişilerin ellerindeki torbadan çıkardıkları telefonlara benzin döküp yaktıklarını savundu. Tanıkların ifadesine göre, yakılan her bir telefonun akıllı telefon olduğu, en eskisinin ise 2016 model olduğu belirtildi.Olayı anlatan çiftçi, ikinci bir yerde daha yakılma hadisesinin meydana geldiğini ifade etti. Jandarmanın iki farklı noktada da ayrıntılı incelemelerde bulunduğu öğrenildi

EMNİYET HAREKETE GEÇTİ

Valilik yetkilileri konuyla ilgili açıklama yapılacağını bildirirken, Aydınlık´tan Kaan Arslan´ın haberine göre Emniyet yetkilileri de Kayseri´de FETÖ bağlantılı isimlere büyüteci tutmuş durumda.

YORUMLAR

  • 0 Yorum