Reklam

Kayseri Ticaret Borsası Gıda Arge İstasyonu Kuruyor

Kayseri Ticaret Borsası Gıda Arge İstasyonu Kuruyor
14 Nisan 2021 - 15:58
Kayseri Ticaret Borsası, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Mali Destek programında yer alan “Kırsal Kalkınmayı Destekleme” projesinden  950 Bin TL hibe almaya hak kazandı.
Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Projenin Kayseri Ticaret Borsası Et ve Et Ürünleri Araştırma-Geliştirme İstasyonu adıyla hayata geçeceğini belirterek, “ Kayseri Ticaret Borsası’nın Karpuzatan Bölgesinde faaliyet gösteren firmaları hedef grup olarak seçtiği ve bu sebeple bölgede kurulacak olan laboratuvarda , Et ve Et Ürünlerinde faaliyet gösteren tüm firmaların yararlanabileceği bir araştırma geliştirme istasyonunun hizmet vereceğini ifade etti.
 
Başkan Bağlamış, istasyonun faaliyete geçmesiyle birlikte firmalar, ürünlerinde kalite analizleri , yeni ürün denemeleri ve tadım ile ürün geliştirme konusunda eğitim- danışmanlık imkanlarına sahip olacaklardır.
 Araştırma - Geliştirme (ARGE) merkezi ile analiz imkanı bulan üreticilerimiz tüketici beklentisini karşılayabilecek ve kaliteli ürün üretimi sayesinde üretim girdi maliyetlerinin düzenlenmesiyle kaynak verimliliğini arttırılacaklardır. Bu çalışmaların yapılmasıyla firmaların satış rakamlarında artış , farklı iç pazarlarda yer edinebilme şansı , rekabet edilebilirlik düzeylerinde gelişme sağlanacaktır dedi.
Büyümek ve gelişmek için yeni fikirlerin olması gerektiğini kaydeden Başkan Bağlamış, “ Dünya ile rekabet edebilmek, gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek için güzel projeler yapıyoruz. ORAN Kalkınma Ajansı’ndan aldığımız önemli desteklerle de hayal ettiğimiz projelerimizin gerçeğe dönüşmesini sağlıyoruz.
Sunmuş olduğumuz projelerimizde bizlere desteklerini esirgemeyen ORAN kalkınma Ajansımızın değerli yönetim kurulu üyelerine ve teknik personeline  teşekkür ediyorum dedi.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum