Kayseri polisi ziyaret ettiği 135 çocuğu ikna etti

Kayseri polisi ziyaret ettiği 135 çocuğu ikna etti

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü çocuklara yönelik risk faktörleri ile ilgili projelerine devam ediyor. Bu kapsamda 400 çocuğu evlerinde ziyaret eden polis, 135 çocuğu ikna ederek yeniden okul hayatlarına başlamasını sağladı.

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi; “Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce yürütülen Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) “Geleceğe Atılan İmzalar Projesi” kapsamında, Risk Altındaki Çocukların Belirlenmesine Yönelik Risk Potansiyeli Haritasının Çıkartılması faaliyeti ile ilgili olarak, ilimizdeki suça sürüklenen,sokakta çalışan-çalıştırılan ve okula devamsızlık yapançocukları tespit ederek risklerden korunmasına yönelik eğitici, sosyal, kültürel faaliyetleri devam ettiriyor.

Hırsızlık, dilencilik yapmak veya yaptırmak, sokakta araçların camını silmek, mendil satmak ve trafiği tehlikeye düşürmek vb. suçlarından suça sürüklenen çocuklara yönelik çalışmalara başlayanŞube Müdürlüğü görevlileri, çocukların tekrardan suça sürüklenmesinin önüne geçilmesi, sokaklardan çocukların evine dönmesi ve tekrar eğitim hayatına kazandırılması amacıyla tespit edilen 400 çocuğu evlerinde ziyaret ederek aileleriyle görüşmeler yaptı. Yapılan ziyaretlerde; çocuklara ve ailelerine bilgilendirmeler bulunan görevliler, 135 çocuğu ikna ederek okula devam etmelerini sağladı. Çocukların okullara teşvik edilmesi ve ihtiyaç sahibi ailelere de destek olunması amacıyla çocuklara çanta ve çeşitli kırtasiye malzemeleri hediye edildi.

Ayrıca çocukları sportif, sosyal ve kültürel etkinliklere dahil eden Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri sportif açıdan yetenekli çocukları spor kurslarına başlattı.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM