Kayseri- ”Karanlığı Aydınlananlar”

Kayseri- ”Karanlığı Aydınlananlar”

KAYSERİ (MHA) Eski hükümlülerin istihdamı konusunda iş dünyasının ön yargılarını kırmak, sosyal ve ekonomik anlamda toplumsal duyarlılığı geliştirmek amacıyla Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi 4 Projesi kapsamında Adalet Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı himayesinde “Karanlığı Aydınlananlar” konulu Öykü Yarışması tertip edilmiştir.
Bu çerçevede; Eski Hükümlülerin cezalarını tamamladıktan sonraki dönemde iş yaşamında, günlük hayatlarında eski hükümlü oluşlarından dolayı yaşadıkları zorlukları, önyargıları nasıl aştıklarını ve nasıl başarıyı yakaladıklarını anlatan gerçek başarı hikayeleri konu edilmiştir. Öyküleri değerlendirmek üzere bir komisyon kurulmuş olup komisyonca bölge ve Türkiye geneli dereceye giren eserler belirlenmiştir.
Yapılan değerlendirme sonucunda Kayseri Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde denetimli serbestlik tedbiri devam eden eden L.E.Ö. “Siyahtan Beyaza Karanlıktan Aydınlığa” adlı öyküsüyle bölge birincisi olarak ödül almaya hak kazanmıştır.
Bölge birincileri için belirlenen yarım altın ödülünü vermek üzere Kayseri C. Başsavcılığında yapılan törende Kayseri C.Başsavcısı Sayın Abdulkadir AKIN öykü sahibine hediyesini vermiş, çalışmalarında başarılar dilemiştir. Törene C.Başsavcı Vekili Ahmet YILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin EKİNCİ, Denetimli Serbestlik Müdürü Mehmet SEMİZ ve kurum personelleri katılmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM