Kayseri – İstediği ilacı yazmayan doktora saldırdı

Kayseri – İstediği ilacı yazmayan doktora saldırdı

 

KAYSERİ (MHA)
KAYSERİ’de, kalp ve şeker hastası annesinin kimliğiyle ilaç yazdırmak için Aile Sağlık Merkezine giden Mustafa G. (35), hastayı görmeden ilaç yazamayacağını söyleyen doktor Ali Has’a (63) saldırdı. Olaydan sonra kaçan Mustafa G.’nin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Olay, sabah saatlerinde Melikgazi ilçesi Seyitgazi Mahallesi Hayri Güldüoğlu Aile Sağlık Merkezinde meydana geldi. İddiaya göre; fabrika işçisi Mustafa G., kalp ve şeker hastası olan annesi Fadime G.’nin kimliğini alarak, aile hekimi Ali Has’ın odasına girdi. Fakat, 37 yıllık doktor Ali Has, hastayı görmeden ilaç yazmayacağı söyledi. Bunun üzerine Mustafa G. doktor Ali Has’a saldırdı. Bu sırada Aile Sağlık Merkezi’nde bulunun aile hekimleri ve sağlık çalışanları kavgaya müdahale ederek, saldırganı odadan çıkardı. Ancak, saldırgan Mustafa G. olay yerinden kaçarak, kayıplara karıştı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri saldırganın yakalanması için çalışma başlattı.

‘SEN NASIL DOKTORSUN’ DİYEREK SALDIRDI’

Doktor Ali Has, saldırganın elindeki ilaçlarını yazmasını istediğini söyleyerek, “Bende, görmediğim hastaya ilaç yazmamın suç ve yasak olduğunu söyledim. Bana, ‘sen nasıl doktorsun’ diyerek saldırdı. Dudağıma ve çeşitli yerlerime vurdu. Saldırgan hasta ve meslektaşlarım tarafından odamdan çıkarıldı. Saldırganın annesi iki saat sonra hastaneye geldi. Muayenesini yapıp ilacını yazdım” dedi. Olayın duyulmasının ardından Aile Sağlık Merkezine gelen İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, doktor Ali Has’a geçmiş olsun dileklerini sunarak, yaşanan olayı kınadı.

Müdür Benli, “Doktorumuza yapılan saldırıyı kınıyoruz. Konuyla ilgili avukatlarımız çalışmaya başlamıştır” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM