• TARİH: 02.04.2020
Kayseri İl Sağlık Müdürü Benli: “Kaybettiğimiz hasta olmadı”

Kayseri İl Sağlık Müdürü Benli: “Kaybettiğimiz hasta olmadı”

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kaybettikleri bir hasta olmadığını bildirdi.
Gün be gün ülkemizdeki Covid19 pozitif hasta sayısı açıklanırken ülke ortalamasından (nüfusa göre) daha az hastamız var. Kritik hastalarımız olmasına rağmen henüz kaybettiğimiz hasta olmadı. Inşallah şifa bulurlar. Tıp Fakültesi Hastanesi ve kamu hastanelerimizin yanında özel hastanelerimizle de koordineli bir şekilde kriz yönetimini yapıyoruz.
Bu hafta Kayseri için çok önemli. Tüm hastalarımızın dış kaynaklı olması ve TEMASLI hastanın henüz tespit edilmemiş olması uyarılara azami uyulduğunu gösteriyor. Bizleri duygulandıran durumlar da olmuyor değil; herkesin kaçtığı bir ortamda çalışan sağlıkçılara alkış eyleminiz, belediye başkanlarımızın bizzat arayarak “yapılacak bir şey var mı ” diye sormaları,
Özel hastanelerden bazılarının “emrinizdeyiz” şeklinde nezaket göstermeleri, Malzemeye sıkıştığımız şu günlerde hammadde tedariği hibesi yapan iş adamlarımız, Karantinadaki umreci misafirlerimizin her türlü ihtiyaçlarına (çamaşır, yiyecek, içecek vs) destek olan esnaflarımız.
Bilgi kirliliğine engel olmak ve doğru bilgi akışı için gece-gündüz çaba sarfeden ayrıca uyarılarımızı topluma aktaran <bir olmuş> basınımız…
İşte bizim medeniyetimizin oluşturduğu güzelliklerden bazıları.

Inşallah birlikte başaracağız.
Hep birlikte elele aşacağız.
EVDE KAL KAYSERİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
WhatsApp chat