Kayseri- 81. Yılında, minnet ve şükran ile anıyoruz

Kayseri- 81. Yılında, minnet ve şükran ile anıyoruz

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yılı nedeni ile bir mesaj yayımladı.
İl Başkanı Çopuroğlu, mesajında, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım da ebediyete intikal edişinin 81. yılında minnet, şükran ve özlemle anıyoruz dedi.
Çopuroğlu mesajını şöyle sürdürdü;  ”Bu toprakları toprak yapan uğrunda ölen kahramanlardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları sayesinde bu topraklar kazanılmış ve vatan edinilmiştir. Bu topraklara sahip çıkmak hepimizin asli görevi olmalıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi,  ”Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” sözü de diğer sözleri gibi bize miras kalan en önemli ifadelerdir. Bizlerde var gücümüzle şehitlerimizin kanları ile sulanmış bu toprakları koruma ve kollamaya aynı zamanda da bizlere verilen görevleri en iyi şekilde yapmaya adeta mecburuz. Yine aramızdan ayrılışının 81. yılında minnet ve saygı ile andığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir sözünde ”Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” ifadeleri ile bize aslında çok şey anlatmıştır. Bizlerde elimizden geldiğince bizlere verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirmemiz gerekmektedir.
Bu itibarla vefatının 81 yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor bu vatanın vatan olmasında katkı sağlayan tüm Gazilerimizi de minnet ve şükranla yad ediyorum”. Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM