Reklam

Kaymakam Murat Duru; Gönüllerimizde Kutluyoruz

Kaymakam Murat Duru; Gönüllerimizde Kutluyoruz
10 Nisan 2021 - 22:00
KAYSERİ (MHA)
Develi İlçe Kaymakamı Murat Duru, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,
“Bu sene de dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen Coronovirüs yüzünden haftalarını gönüllerimizde kutladığımız polis teşkilatımız Türk Devlet geleneğinde 176 yıllık bir geçmişi ile çok önemli bir yer işgal etmektedir. Her zaman polis teşkilatımız kendilerine yasalarla verilen görevleri yerine getirirken Cumhuriyete ve Demokrasiye yürekten inanmıştır. Teşkilatımızın milli ve ulusal hisleri tarif edilemeyecek kadar güçlü aynı zamanda islam inanç ve kültür değerleriyle yoğrulmuş bir anlayışla halkımıza hizmet etmiş ve bundan sonra da inancımız odur ki sonsuza kadar aynı kararlılıkla Müslüman Necip Büyük Türk Milletine hizmet etmeye devam edecektir.
Polis Teşkilatımız bundan önce olduğu gibi bundan sonra da vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü korumadaki üstün başarısının yanında, vatandaşımız lehine Anayasa ve kanun hakimiyetini, devletin otoritesini sağlamak üzere kendisine verilen görevi, her türlü şartta büyük bir özveri ile yerine getirmiştir ve yerine getirmeye de devam edecektir.
Polisimiz, halkımızla bütünleşerek millet hizmetinde her zaman en önde olmuştur. Bundan dolayı da Türk Milletinin gönlünde taht kurmuştur. Polisimiz Halkımızın başta can ve mal güvenliğini, huzurunu ve esenliğini sağlamanın yanında her türlü hizmetine koşmaktadır. Teşkilatımız demokratik, laik, sosyal hukuk devleti kurallarına, insan haklarına saygıyı gözeterek gerektiğinde canını seve seve vermekten çekinmeyerek fedakârca halkına hizmet etmektedir. Cefakarca ve fedakarca milletimize hizmet eden Türk Polis Teşkilatı mensuplarının  10 Nisan Polis Günü kutlu ve mutlu olsun. Ayrıca huzurlu ve güvenli bir şehir olan Develimizin bu huzur ve güvenin sağlanmasında üstün gayret ve başarı ile görevlerini yerine getiren tüm polislerimizin polis haftasını kutluyorum.
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizin ve gazilerimizin manevi huzurlarında saygı ve sevgiyle eğilirken, bu haftanın ülkemize ve Müslüman Necip Büyük Türk Milletine esenlikler ve uğurlar getirmesin yüce  yaratandan niyaz ediyorum” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum