İl Sağlık Müdürü Benli:" Kırmızı kategoriye çıkma tehlikesiyle karşı karşıyayız"

KAYSERİ(MHA) Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç

İl Sağlık Müdürü Benli:" Kırmızı kategoriye çıkma tehlikesiyle karşı karşıyayız"
02 Mart 2021 - 20:44
KAYSERİ(MHA)


Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli normalleşme süreci ile ilgili olarak Kayseri'deki vatandaşları uyardı. İl Sağlık Müdürü Benli:" Vaka artış hızımıza bakıldığında önümüzdeki dönemde çok yüksek riskli (kırmızı) kategoriye çıkma tehlikesiyle karşı karşıyayız." ifadelerini kullandı.


İl Sağlık Müdürü Benli:" İlimiz; risk değerlendirme kriterlerine göre; yüksek riskli (turuncu) kategoride yer alsa da, vaka artış hızımıza bakıldığında önümüzdeki dönemde çok yüksek riskli (kırmızı) kategoriye çıkma tehlikesiyle karşı karşıyayız.

Tedbirli ve kademeli normalleşmeye geçtiğimiz bu dönemi iyi değerlendirmeliyiz. Riskli ve kalabalık alanlardan uzak durmalı, maskeyi doğru kullanarak önlemleri elden bırakmamalıyız. Özellikle taziye ziyaretleri, nişan, komşu gezmelerinden uzak durmalı, arabaşı sofraları, bağ oturmaları gibi şehrimize özgü toplu etkinliklerden kaçınmalıyız.

Tedbirlere uyum ve aşılama bizim en önemli gücümüz olacaktır. Dünyada aşılamada ilk 5’te yer almanın gururunu yaşadığımız bu günlerde; aşı hızımızla biz de ilimizdeki 186 bin olan hedef nüfusumuzun %68’i aşılanmış durumdadır.

Kayseri olarak risk grubumuzun turuncudan kırmızıya dönmemesi için tedbirlere sıkı sıkıya bağlı kalarak, sıramız geldiğinde aşılarımızı yaptırmamız gerekmektedir. Ayrıca aşısını olmamış yaşlılarımız için yardımcı olalım." şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum