• TARİH: 03.04.2020
Fakültede Çaycı, El Sanatları’nda Öğrenci-Video Haber-Özel Haber

Fakültede Çaycı, El Sanatları’nda Öğrenci-Video Haber-Özel Haber

KAYSERİ(MHA) Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesinde gündüz çaycılık yapan, akşamları ise Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksek Okulunda El Sanatları bölümünde eğitim görerek sınıf arkadaşlarına ve çevresine örnek olan Selçuk Beyazıt, 2016 yılında zorlu bir ameliyat geçirmesine rağmen hayata sımsıkı sarılmaya devam ediyor.

Evli ve 1 çocuk babası Selçuk Beyazıt, 14 yıl önce lise eğitimini tamamlarken, 3 yıl önce ERÜ İletişim Fakültesi’nde idari personel kadrosunda çaycı olarak çalışmaya başladı. Beyazıt, üniversitede eğitim gören öğrencilere özenerek geçen yıl üniversite sınavına girdi. Kayseri Üniversitesi Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksek Okulu El Sanatları Bölümü’nü kazandı. Sınıf arkadaşları ve fakültede ki hocaları Selçuk Beyazıt’ın bu gayretine hayranlıkla bakıyor.

Çevresinde ki herkesin kendine imrenerek baktığını söyleyen Selçuk Beyazıt,” 4 yıllık evliyim 1 çocuk babasıyım. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesinde çaycı olarak çalışmaktayım. El Sanatları bölümünde okumaktayım. Liseden mezun olalı 14 yıl oldu. Fakültede çalışmaya başladıktan sonra buradaki öğrencilere imrendim ve tekrar sınavlara girdim. Ve hayalini kurduğum okulu, El Sanatları Bölümünü kazandım. Çalıştığım Fakültedeki personeller ve hocalar gayretime hayranlıkla bakıyorlar. Bulunduğum okulda hem okuyorum hem çalışıyorum, yoğun bir tempo da hayatı sürdürmeye çalışıyoruz. Sınıf arkadaşlarım ‘Biz sadece okula gidip geldiğimiz halde dersleri yetiştiremiyoruz, sen nasıl yapabiliyorsun’ diyor. Zaman alan bazı derslerim, sınavlarım oluyor. Hem onları yapıp hem de çaycılık yapmama hayretlikle bakıyorlar. 2016 yılında bir kalp rahatsızlığı geçirdim. 3 ay oldukça zorlu bir süreçti benim için. Sonrasına taburcu olup işime devam ettim” şeklinde konuştu.

Haber: Yaşar Çağlar Şahin

Kamera: Yusuf Kaya

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
WhatsApp chat