Elazığ Valisi Erkaya Yırık ziyaretini gerçekleştirdi

Elazığ Valisi Erkaya Yırık ziyaretini gerçekleştirdi

ELAZIĞ (MHA) Elazığ’da, koronavirüs denetimlerine katılan Vali Erkaya Yırık’ın sohbet edip valiliğe gelmesi için randevu verdiği Nezire Can’ın “Bugün olmasa, misafirim var da” cevabı üzerine iptal olan buluşma, bugün Can’ın evinde gerçekleşti.
Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Nazire Can’a ziyaret sözünü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirerek, “Koronavirüse dikkat çekmek için çarşı ziyaretleri yaptığımız sırada Nazire hanım bizi görünce, bana gelmek istediğini söyledi. Ben de bugün 14.30’da gelebilir misin? dedim. Kendisi de ‘gelemem misafirim var’ dedi. Ben de ‘o zaman ben geleyim’ dedim ve bugün, bu sözümüzü yerine getirmiş olmanın da mutluluğunu yaşıyorum ve Nazire hanım kız kardeşini Bingöl’den dün itibarıyla ağırlıyor, misafirleri gelmiş, evde bir coşku ve sevinç var. Haklı gerekçesi olduğunu da görmüş olduk. Dün kendisinin valiliğimize gelememek için haklı bir gerekçesi varsa bugün de bizim kendisine gelmek için haklı bir gerekçemiz oldu. Ben kendisine göz aydını diliyorum. Yeğenimiz Rabia Sude’ye de uzun ömürler temenni ediyorum. İnşallah başarılı, devletimize, milletimize, vatanımıza hayırlı, saliha bir evlat olarak, genç olarak yetişir ve bayrağımıza, ümmeti Muhammed’e hizmet eder. Beni bugün bu saatte kabul ettikleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
“BUGÜN BUYURDU GELDİ”
Nazire Can da, yeğeninin doğum günü için çarşıya çıktıklarını ifade ederek, “Yeğenimizin doğum günü vardı, dışarıya çıkmıştık. Baktık Vali Bey geziniyor. O esnada yeğenim de Vali Bey’i görmek istedi. Ben de ‘hadi görüp bir konuşalım’ dedim ve karşılaştık, konuştuk. Vali Bey’den ‘sizinle özel olarak görüşebilir miyiz’ dedim, kendisi o zaman ‘yarın saat 14.30’da buyurun gelin’ dedi. ‘Ben misafirim var’ deyince ‘o zaman ben geleyim size’ dedi. Ben de espri yaparak ‘buyurun gelin’ dedim. Bugün buyurdu geldi. Allah kendilerinden razı olsun, çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM