Develi’de MEVLİD-İ Nebi Haftasında Aile Paneli Düzenlendi

Develi’de MEVLİD-İ Nebi Haftasında Aile Paneli Düzenlendi

 

KAYSERİ-(MHA)   

Sevgili Peygamberimizin dünyamıza teşriflerinin 1148. yılı münasebetiyle İl ve İlçe Müftülüğü tarafından Mustafa Aksu Kültür Merkezinde ailenin günden edildiği panel düzenlendi.

Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve Develililerin katıldığı panelde İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, Develi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lütfullah Cebeci ve Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Temel Yeşilyurt sunumlarda bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda daha sonra İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak selamlama konuşması yaptı. Ailenin büyük bir tehdit altında olduğu ve böylesi bir panelin yapılmasının çok isabetli olduğunu belirten Cabbar Başkan “Bizi biz yapan aile mefhumumuzu yıkmak için planlı projeli saldırıların altındayız. İnşallah bugün burada dinleyeceğimiz kıymetli bilgilerden istifade ederek, yaralarımıza merhem edeceğiz. Bu vesileyle panele katılan hocalarıma ve siz kıymetli hemşerilerime çok teşekkür ediyorum” dedi. Develi Kaymakamı Murat Duru da konuşmasında son Nebi’nin (sav) hayatının çok iyi öğrenilmesi gerektiğine vurgu yaparak “Sevgili Peygamberimizin aile modelini öğreneceğimiz bu panele katılan hocalarıma çok teşekkür ediyorum” dedi. Diyanet İşleri Başkanlığının aile temalı sinevizyon gösterisinin ardından İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven’in moderatörlüğünde panele geçildi. Develi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lütfullah Cebeci, “Kur’an ve Sünnet Işığında Aile” konulu sunumunda Sevgili Peygamberimizin eşleriyle ve çocuklarla olan ilişkilerini anlattı. Sevgili Peygamberimizin en iyi örnek olduğunu belirten Cebeci “En iyi baba, en iyi eş olan iki cihan serveri Sevgili Peygamberimizi kendimize yegane rehber edinirsek sorunlarımıza çare bulabiliriz” açıklamalarında bulundu. “Kimlik ve Kişiliğin Gelişmesinde Aile’nin Rolü” konulu sunumunu yapan Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Temel Yeşilyurt, “Ailelerimizde huzurun hakim olması için Sevgili Peygamberimizi ailemizin bir ferdi gibi görmemiz gerekmektedir. O’nun (sav) ailesini idare ederken gösterdiği incelikleri iyi öğrendikten sonra çocuklarımızı da bu doğrultuda yetiştirmeliyiz. Unutmayalım ki çocuklar tertemiz olarak dünyaya gelirler onları biz eğitiriz. Onlara iyi bir İslami eğitim vermemiz için bizim de Sevgili Peygamberimizin sünnetiyle eğitilmemiz gerekmektedir” vurgusunda bulundu.

Program, ilçe müftülüğünün Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle liseler arası düzenlediği kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
WhatsApp chat